Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple a hľadáte nový telefón, dnes vás skúsime poradiť s tým, ktorý model sa vzhľadom na cenu, výkon a technológie oplatí najviac. Na trhu je skutočne široký výber no ak hľadáte ten najlepší kompromis, aj dnes ním zostáva obyčajný iPhone 13, ktorý prišiel na trh v roku 2021. Rovnako tak vás môže zaujať aj menšia verzia iPhone 13 mini, ktorá ponúka 5,4″ displej. V oboch prípadoch krásne ušetríte.

Apple v týchto zariadeniach použilo totožnú generáciu procesora A15 Bionic, ako v iPhone 14. Rovnako tak tu nájdete takmer identický dizajn, fotoaparáty, modul pre Face ID a XY ďalších funkcií. Iste, iPhone 13 nemá satelitné volania, detekciu nehôd a rovnako tak s nim nenatočíte videá v takzvanom „akčnom“ režime. Ak to ale dokážete prekúsnuť, za relatívne rozumné peniaze dostanete namakaný hardvér, ktorý vám vydrží ešte aspoň 4-5 rokov. Aby sme boli konkrétnejší, zatiaľ čo spoločnosť Apple ponúka iPhone 13 za 899 €, vy ho môžete po kliknutí na tento odkaz získať už od 684 €. Takýto lacný ešte nikdy nebol! Ušetríte krásnych 215 € a oproti nástupcovi skoro o nič neprídete.

iPhone 13 je obľúbený smartfón Slovákov. Kúpite ho za skvelú cenu
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar (úprava redakcie)

Rovnako tak je stále v predaji aj menší, 5,4″ iPhone 13 mini, ktorý má rovnaký hardvér a o čosi menšiu konštrukciu s nižšou kapacitou akumulátora. Nič sa ale nebojte, procesor A15 Bionic sa dokáže postarať o to, že ho budete musieť nabíjať len raz denne podobne ako jeho väčšieho bračeka so 6,1″ displejom. No a cena? iPhone 13 mini sa štandardne predáva od 799 € no vy po kliknutí na tento odkaz zariadenie získate už za 628 €. Úspora 171 € je oproti klasickému iPhonu 13 o čosi nižšia, no celkovo za zariadenie zaplatíte ešte o 56 € menej a získate jeho rovnakú generáciu (len s menším displejom).

No a keď už sme niekoľkokrát spomenuli iPhone 14 z roku 2022, nedá nám nenapísať, že aj tento model výrazne zlacnel hoci je stále o skoro 100 € drahší, ako o rok starší iPhone 13. V čase uvedenia na trh sa iPhone 14 predával od 999 € no to je dnes už dávna minulosť. V súčasnosti sa dá totiž tento model kúpiť za 772 €, čo si môžete overiť tu.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus v ruke používateľa
Zdroj: Appleinsider

Na jeho nákupe teda ušetríte až 227 € a budete mať iba niekoľko mesiacov starý model. Rozhodnutie, pre ktorý iPhone sa napokon rozhodnúť nechávame samozrejme na vás. Našim odporúčaním je ale určite zlatá stredná cesta a teda klasický iPhone 13 z roku 2021.

Prečítajte si tiež  Ľudia očakávajú, že iPhone 13 prinesie týchto 9 vecí!

Nezabudnite na kvalitný kryt od Loopi

Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 13 (v ponuke nájdete aj iné modely) a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -