Apple oznámilo finančné výsledky za obdobie Q3 2021 a investorov prekvapilo rekordnými číslami. Napriek tomu sú ale držitelia akcií mierne skeptickí nakoľko dodávky niektorých produktov trvajú príliš dlho. Spôsobuje to pandémia ako aj kríza spojená s výrobou polovodičov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa v rámci prezentácie čísiel vyjadril aj ku tejto téme, pričom spomenul konkrétne iPhone 13 (aktuálne azda najdôležitejší produkt spoločnosti Apple). Podľa jeho slov si je celý manažment vedomý problémov s dodávkami a preto na ich zásadnom zvýšení pred vianočným obdobím tvrdo pracuje.

- Reklama -

Apple je spokojné s dopytom po iPhone 13

Cook zároveň dodal, že spoločnosť pod jeho vedením je veľmi spokojná s dopytom po nových iPhonoch pokiaľ ide o bezprostredné porovnanie s minulým rokom. Dodávky sú však natoľko obmedzené, že Apple nie je schopné v dostupnom čase uspokojiť tento záujem.

Spomínaný jav sa vyskytol už niekoľko hodín po zahájení predobjednávok na iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Väčšina z prevedení bola nedostupná a dodávky sa predĺžili o niekoľko týždňov či dokonca o mesiac!

No a ako sme už spomenuli vyššie, investori boli síce spokojní s konečnými číslami avšak obávajú sa problematických dodávok. Aj to je dôvod, prečo technologický gigant stratil na tržbách v priebehu Q3 2021 približne 6 miliárd amerických dolárov.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste na svoje nové zariadenie čakali alebo vás spomínaná čakacia doba odradila od jeho kúpy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.