Pokiaľ ste verní spoločnosti Apple a pravidelne si aktualizujete operačný systém, mali by ste vedieť, že jeho posledná verzia označená ako iOS 15.1 mierne spomaľuje iPhony. Dokázal to rozsiahly test youtube kanála iAppleBytes.

Konkrétne sa doň zapojilo šesť generácií tohto smartfónu, pričom ani v jednom prípade nešlo o najmodernejšie prevedenie 13 alebo 13 Pro, pri ktorom je predpoklad, že s iOS 15.1 nemá žiadne problémy.

Úplne najstarším modelom v teste bol iPhone 6S (2015) a nasledoval iPhone SE 1 (2016), iPhone 7 (2016), iPhone 8 (2017), iPhone XR (2018) a iPhone 11 (2019).

Aj keď sú tieto zariadenia staršie, stále je pri nich veľký predpoklad, že ich vlastní obrovské množstvo ľudí. Pokiaľ nerátame predaj z druhej ruky alebo takzvaných repasovaných kúskov, v ponuke spoločnosti Apple do dnešného dňa nájdeme iPhone 11 a ešte minulý mesiac ste ako úplne nový mohli získať aj iPhone XR.

Video pod týmto odstavcom vám ukáže, že iOS 15.1 pracuje o poznanie pomalšie než iOS 15.0.2. Nejde o žiaden zásadný problém a veríme, že si to drvivá väčšina majiteľov ani nevšimne. Pokiaľ sa však podobný efekt zopakuje ešte pri troch alebo štyroch updatoch, Apple bude mať veľký problém, pretože celkové spomalenie sa sčíta dokopy.

iOS 15.1 si určite nainštalujte 

No a hoci to vyzerá tak, že by ste si iOS 15.1 nemali inštalovať za žiadnu cenu, určite to týmto článkom nechceme naznačiť. Práve naopak. Najnovší operačný systém od Apple neprináša iba množstvo vylepšení ale taktiež opravu viacerých bezpečnostných chýb.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako dopadol iPhone 13 Pro a 13 Pro Max v teste odolnosti voči pádom na čistý betón

Existujú záznamy o útokoch, s ktorými sa hackeri dostali do pôvodnej verzie iOS 15 na iPhone 13 Pro za jedinú sekundu. Stačil na to jeden nesprávny klik na odkaz v aplikácii Safari. No a ak nechcete zažiť niečo podobné, dávajte si pozor.

To minimum ako sa chrániť voči kybernetickému nebezpečenstvu je inštalácia najnovšej verzie operačného systému.

Pokiaľ už máte iOS 15.1, dajte nám vedieť do komentára, ako ste s ním spokojní. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -