Ak si chcete zaobstarať nový smartfón s operačným systémom iOS, ale doposiaľ ste vlastnili napríklad iPhone 7 so 4,7″ displejom, pretože vám vyhovujú menšie uhlopriečky, máme pre vás dobrú správu. Neuveriteľne kompaktný iPhone 13 mini s 5,4″ obrazovkou teraz kúpite v zľave a získate pritom hardvér, ktorý vám bude verne slúžiť ešte niekoľko rokov. Hoci nejde o žiadnu novinku, vzhľadom na výhodnú cenu ide o perfektnú voľbu pre obrovské množstvo používateľov.

iPhone 13 mini disponuje už spomínanou 5,4″ OLED obrazovkou s vysokým rozlíšením 2340 × 1080 pixelov (476 ppi) a jasom, ktorý je schopný dosiahnuť pri HDR obsahu až 1200 nitov. Toto zariadenie má tiež menší výrez pre Face ID a skrýva sa v ňom veľmi výkonný procesor A15 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm výrobným procesom. Obrovskou výhodou tohto modelu oproti predchodcovi je, že ho kúpite v základe so 128 GB a nie 64 GB pamäťou.

No a koľko tento smartfón stojí? V čase uvedenia na trh sa iPhone 13 mini predával za 799 € a dodnes si veľmi dobre drží cenu. Kúpiť ho však môžete výrazne lacnejšie. Po kliknutí na tento odkaz zaň zaplatíte iba 642 €, pričom získate zariadenie, ktoré poráža alternatívu iPhone SE 3 snáď v každom jednom smere. Má rovnaký čip, lepšie fotoaparáty, väčší displej či vďaka vstavanému 2 406 mAh akumulátoru aj dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. A to sme nespomenuli podporu štandardu MagSafe.

iPhone 13 mini
Zdroj: YouTube / Tim Schofield

iPhone 13 mini je tiež veľmi solídne postavený. Apple použilo na jeho konštrukciu odolný hliníkový rám a displej dostal ochranu Ceramic Shield, ktorá sa pokúsi zabrániť rozbitiu v prípade pádu. Aby toho nebolo málo, v zadnej časti sa môžete tešiť na dva perfektné 12 Mpx objektívy (širokouhlý a ultraširokouhlý), ktoré dokážu natočiť 4K (60 FPS) alebo FullHD (240 FPS) s dokonalou stabilizáciou posuvu senzora. Väčšina konkurentov takýmto systémom dodnes nedisponuje. iPhone 13 mini ho mal už pred dvoma rokmi.

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na fakt, že tento drobný smartfón bude dostávať najnovšie aktualizácie operačného systému iOS ešte aspoň tri roky, pričom po uplynutí tohto obdobia preň Apple bude vydávať bezpečnostné aktualizácie. Ak teda chcete malý, dostupný a výkonný smartfón za rozumnú cenu, iPhone 13 mini, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz za 642 € je z nášho pohľadu absolútne ideálna voľba. Rozhodnúť sa, ale musí každý sám.

Prečítajte si tiež  iPhone SE2 možno v roku 2020. Zariadenie, po ktorom ľudia túžia.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -