Keď spoločnosť Apple v roku 2020 predstavila prvý 5,4″ iPhone s označením „mini“, prakticky všetci fanúšikovia značky boli nadšení, že sa firma vrátila ku ľahko ovládateľnému zariadeniu. A hoci boli očakávania od tohto modelu veľké, úspechu sa napokon žiaľ nedočkal.

iPhone 12 mini a aj jeho nástupca iPhone 13 mini predstavoval v časoch najväčšej slávy zhruba 5 % všetkých predajov aktuálnej generácie iPhonov. Hoci to v hrubých číslach mohli byť milióny predaných kusov, pre spoločnosť Apple išlo o sklamanie. Firma totiž očakávala predaje na úrovni desiatok miliónov – veď išlo o najdostupnejší model v ponuke.

A aj keď sa 5,4″ uhlopriečke na väčšine trhoch nedarilo, predsa sa našlo miesto, kde je táto verzia dodnes extrémne populárna. Dokonca sa tu veľkom skupujú nepoužité, alebo málo opotrebované zariadenia z celého sveta, ktoré následne mieria do predaja.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ako informuje portál 9to5mac, touto krajinou je Japonsko, kde aktuálny iPhone 15 nie je až tak preferovanou voľbou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Základná 6,1″ uhlopriečka je jednoducho pre tamojších obyvateľov príliš veľká a tak majú tendenciu uprednostňovať menšie zariadenia, ktoré sa dajú ľahšie ovládať v jednej ruke.

Predaje iPhonov „mini“ sa v Japonsku zdvojnásobili 

iPhone 13 mini
Zdroj: SvetApple.sk

Ako informuje analytická spoločnosť Nikkei Asia, predaje iPhonu 12 mini a iPhonu 13 mini sa v Japonsku len týždeň od uvedenia nového iPhonu 15 prakticky zdvojnásobili.

Zaujímavé je tiež to, že nakoľko spoločnosť Apple predaj týchto smartfónov na svojom webe oficiálne pozastavila, japonskí spotrebitelia sa pri nákupe malých iPhonov obracajú na internetové obchody, alebo spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predajom zariadení z druhej ruky.

Na Slovensku sa v čase uvedenia na trh predával iPhone 13 mini v základnej 128 GB verzii za 799 €. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 669 €. Kupovať iPhone 12 mini ako nový sa už neoplatí. Predajcovia ho nemajú k dispozícii a ak náhodou niekde nejaký kus zostal, jeho cena je neprimerane vysoká.

iPhone 13 mini je tak ideálny model na vstup do sveta Apple, pokiaľ nechcete minúť veľa peňazí a hľadáte kompaktný hardvér, ktorý vám vydrží niekoľko rokov. Každý však musí poznať svoje preferencie a hlavne vedieť, či mu bude stačiť 5,4″ displej.

Prečítajte si tiež  Google už čoskoro odhalí zbraň proti Apple a Samsungu. Toto prinesie skladací Pixel Fold
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -