Spoločnosť Apple predstavila funkciu rýchleho nabíjania smartfónov ešte v roku 2017, keď ju pridala do vtedajšieho iPhonu 8/8 Plus a iPhonu X. Od tej doby sa s ňou stretávame v každej jednej generácii zariadenia a ako sa zdá, jej schopnosti sa stále posúvajú ďalej.

Hoci technologický gigant dlhodobo udáva, že iPhone sa nabíja pomocou výkonnejších adaptérov na kapacitu 50 % batérie za cca 30 až 35 minút, nikde sa nedozvieme presný údaj ohľadom celkového podporovaného nabíjacieho výkonu.

Našťastie tu ale máme youtube kanál ChargerLAB, ktorý všetko preveril (zatiaľ) na najväčšom iPhone 13 Pro Max a výsledky nás veľmi prekvapili. Ako môžete vidieť sami, telefón zvládne aj výkonnejšiu ako „len“ 20 W nabíjačku od spoločnosti Apple.

Pokiaľ ho napríklad pripojíte ku 30 W adaptéru, maximálny výkon nabíjania dosahuje až 27 W, čo je celkom slušné. Len tak pre porovnanie, iPhone 12 Pro Max podporoval maximálne 22 W, čo je však taktiež o trochu viac, ako by sme predpokladali.

Maximálny 27 W výkon nabíjania môže kolísať 

Aby to bolo ale všetko fér, treba uviesť, že plných 27 W nie je stabilných a telefón si výkon neustále reguluje podľa teploty a ďalších okolností.

Aj tak ich ale dokážete dosiahnuť v bežných podmienkach a obrovský 4 352mAh akumulátor vďaka tomu nabijete pomerne rýchlo na optimálnu kapacitu pre niekoľko hodinovú výdrž.

Prečítajte si tiež  Existuje parameter, kde iPhone 13 mini prekoná iPhone 12 Pro Max v oblasti výdrže batérie

Uvidíme, ako na tom budú aj ďalšie verzie iPhone 13 mini, iPhone 13 či iPhone 13 Pro. Napíšte nám do komentára, či vám takýto výkon rýchleho nabíjania vyhovuje, alebo by ste chceli ešte viac!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -