Ako iste viete, spoločnosť Apple nám už o pár týždňov predstaví úplne nový iPhone 13 v štyroch samostatných verziách, ktoré sa budú líšiť hardvérom, spracovaním, veľkosťou a samozrejme cenovkou.

Známy leaker DuanRui, ktorý sa v priebehu posledných dvoch rokov postaral o viacero zaujímavých únikov zverejnil na svojom Twitteri dokument, ktorý údajne zobrazuje vlajkovú loď iPhone 13 Pro Max.

V skutočnosti ide o technický nákres s neistým zdrojom, no za to so špičkovým spracovaním, ktorý pôsobí veľmi dôveryhodne. Zachytáva napríklad väčšie šošovky fotoaparátu spolu s celým kamerovým modulom či menší notch.

Zaujímavé zistenia o iPhone 13 Pro Max

Aby sme boli konkrétnejší, výrez pre Face ID by sa mal podľa dokumentu zmenšiť zhruba o 24,7 %. Uvádzaná hodnota jeho šírky je 26,63 mm, čo takmer sedí s údajom 25,57 mm, ktorý sme namerali na ochrannom sklíčku iPhonu 13 mini v našom nedávnom exkluzívnom úniku.

Zároveň sa potvrdilo, že iPhone 13 bude asi o 1,3 % hrubší než iPhone 12.

Aj keď sa doposiaľ hovorilo o 0,2 mm náraste hrúbky, tento dokument (ako aj naše merania hrúbky ochranného púzdra) hovorí len o 0,1 mm a teda zanedbateľnej hodnote.

Dôležité je tiež spomenúť, že celkové zväčšenie kamerových modulov bude mimoriadne výrazné a zabudnúť pri ňom nemôžeme ani na väčšie vystúpenie šošoviek smerom do priestoru.

Dôvodom budú rozsiahlejšie senzory pre kvalitnejšie zábery. Táto zmena však môže spôsobovať nepríjemne škody pri páde na zem a iných nehodách. Apple sa teda musí popasovať s čo najvyššou odolnosťou.

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto schéme myslíte vy. iPhone 13 Pro Max bude z nášho pohľadu veľmi podobný ako iPhone 12 Pro Max. Na prvý pohľad sa budú tieto telefóny líšiť iba v detailoch. V skutočnosti však pôjde o zásadné prepracovanie technológií.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone SE 3 od Apple je po zľave za super cenu. Toľkoto na ňom dokážu Slováci ušetriť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -