V spolupráci s internetovým obchodom Innocent Store vám prinášame exkluzívny únik príslušenstva, ktoré je určené pre iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Vďaka nemu sme si do detailov rozšírili predstavu o tom, ako presne sa zmení dizajn zariadení, ako budú pôsobiť väčšie šošovky fotoaparátov a taktiež menší výrez pre Face ID. Pozrite sa na to spolu s nami v nasledujúcich riadkoch.

Väčšie rámy fotoaparátov

iPhone 13 mini
Zdroj: svetapple.sk

Začnime fotoaparátmi. Ako ukazujú zábery, Apple zmení nielen ich veľkosť ale aj rozmiestnenie (platí len pre iPhone 13 a iPhone 13 mini). Po novom už nebudú umiestnené horizontálne pod sebou ale diagonálne oproti sebe.

Okrem toho sa zväčší celý rámik fotoaparátu, v ktorom sú umiestnené šošovky, mikrofón, LED dióda či LiDAR skener, pričom na iPhone 12/12 mini predstavoval jeho priemer 3,71 cm a na iPhone 13/13 mini by to malo byť podľa našich meraní až 3,9 cm.

iPhone 12 Pro ma priemer rámika 3,71 cm a iPhone 12 Pro Max 4 cm. Po novom by mali dostať obe vlajkové lode jednotný údaj a to 4,49 cm! Minimálne na 6,1″ verzii bude pôsobiť fotoaparát omnoho výraznejším dojmom…

Väčšie šošovky 

Apple samozrejme zmení aj veľkosť jednotlivých šošoviek. Nižšie uvedené údaje sú namerané spolu s kovovým/hliníkovým rámikom, ktorý ich ohraničuje.

Zatiaľ čo základné šošovky iPhonu 13 mini a iPhonu 13 takmer dobehnú veľkosť šošoviek na minuloročnom iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 a iPhone 13 Pro Max budú disponovať doslova obrovskými objektívmi:

  • iPhone 12 Pro Max – 1,42 cm
  • iPhone 13 Pro Max – 1,58 cm
  • iPhone 12 Pro – 1,2 cm
  • iPhone 13 Pro – 1,58 cm
  • iPhone 12/12 mini – 1,2 cm
  • iPhone 13/13 mini – 1,41 cm

Dôvodom tejto zmeny budú jednak kvalitnejšie kamery ale hlavne technológia Sensor Shift (stabilizácia senzora), ktorou Apple vybaví každý jeden iPhone 13.

V súčasnosti je vyhradená len pre iPhone 12 Pro Max a ten má ako jediný z modelovej rady 12 väčšie fotoaparáty.

Odlišné umiestnenie tlačidiel a hrúbka zariadenia 

Do rúk sa nám dostal aj obal určený pre iPhone 13 Pro (6,1″). Je pravdepodobné, že vzhľadom na väčší priemer rámika zadného fotoaparátu na úrovni až 4,49 cm už nebude kompatibilný s lacnejším iPhonom 13 (6,1), ktorý dosiahol v rovnakom meraní 3,9 cm.

Taktiež nám ochranné silikónové púzdro prezradilo, že Apple premiestnilo tlačidlá, ktoré sa budú po novom nachádzať o 6,2 mm nižšie. Platí to pre tlačidlá regulácie hlasitosti alebo tichého režimu, ako aj pre tlačidlo uzamykania. Používateľ naň bude môcť v praxi lepšie dočiahnuť, ak má kratšie prsty.

Prečítajte si tiež  TSMC potvrdzuje, že iPhone 13 je extrémne úspešný. Darilo sa mu aj v júli

Hovorí sa, že nová vlajková loď z Cupertina bude o cca 0,2 milimetra hrubšia. Vzali sme preto obal pre iPhone 13 Pro a porovnali sme ho s s rovnakým obalom pre iPhone 12 Pro. Vo výsledku sme na púzdre pre pripravovaný model namerali hrúbku 10,9 mm a na staršej verzii 9,9 mm.

Potvrdilo sa teda, že iPhone 13 Pro bude naozaj hrubší, avšak k presnému údaju sme sa nedopátrali, pretože pri meraní mohla vzniknúť odchýlka či už kvôli hrúbke materiálu alebo dizajnu samotného púzdra.

Menší notch, mikrofón až pri ráme a premiestnenie prednej kamery 

Jedna z najväčších dizajnových zmien, s ktorou príde iPhone 13 vo všetkých štyroch verziách bude prepracovanie výrezu pre senzor skenovania tváre, Face ID. Jeho rozmery sa zmenšia a podľa našich meraní to bude dosť zásadné.

Zatiaľ čo na aktuálnej generácii iPhonu 12 sme namerali šírku notcha 3,45 cm, nástupca by mal mať maximálnu šírku na úrovni len 2,57 cm!

Priestor pre mikrofón sa skutočne premiestnil až ku hliníkovému/kovovému šasi zariadenia, pričom jeho šírka je na novom iPhone 13 11,3 mm, zatiaľ čo na staršom iPhone 12 9,32 mm. Apple teda zrejme použije širšie ale zato tenšie slúchadlo… 

Netreba tiež zabúdať na to, že Privacy sklíčko potvrdilo novú polohu prednej kamery. V súčasnosti sa nachádza na pravej strane, hneď vedľa slúchadla. Po novom by ale mala zmeniť miesto, pričom zaujme pozíciu na ľavej strane, tesne pri okraji displeja a výrezu.

Pozrite si naše obrázky a napíšte nám do komentára, ako na vás pôsobí tento dizajn.

My sami sme nečakali, že Apple predstaví až tak veľké kamerové moduly, no v Cupertine chcú evidentne spôsobiť ďalšiu fotografickú revolúciu. Veríme, že sa to podarí!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -