Keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 14 a iPhone 14 Plus, prekvapila tým mnohých svojich fanúšikov. Nie však celkom v pozitívnom slova zmysle. Zariadenia totiž pôsobia takmer identicky ako predošlí iPhone 13, ktorý na Slovensku zoženiete od cca 720 €. Možno aj preto v priebehu troch mesiacov od uvedenia na trh výrazne zlacneli.

Samozrejme, neznamená to, že sa iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus vôbec nepredáva. Najmä u operátorov ide o pomerne výhodnú voľbu ku paušálu za skvelé peniaze.

Ak si má však niekto tento telefón kúpiť ako nový, zvyčajne si to radšej rozmyslí a investuje do drahšieho iPhone 14 Pro (dostupný od 1 299 €) alebo iPhone 14 Pro Max (dostupný od 1 449 €).

iPhone 14 je na Slovensku najlacnejší od začiatku predaja 

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Určite vás v tejto chvíli zaujíma, koľko vlastne nový iPhone 14 so základným 128 GB úložiskom na Slovensku stojí. Bežná predajná cena u resellerov začína na úrovni 999 €, no iní predajcovia majú toto zariadenie aj za podstatne menej peňazí.

Ako úplne nové ho totiž môžete získať už za cca 830 €, prišom najlepšie ponuky nájdete tu. Ako alternatívu pridávame odkaz aj na druhého predajcu, u ktorého iPhone 14 získate za 889 €. To pre prípad, že by vám prvá ponuka nevyhovovala.

Ešte zaujímavejší ale začína byť iPhone 14 Plus, ktorý sa konečne predáva za cenu, za akú je jeho hardvér adekvátny. Spoločnosť Apple toto zariadenie ponúka od 1 149 €, čo je šialene vysoká čiastka za neprémiový model. Keďže však jeho cena klesla už na 995 € či 999 € v obľúbenej čiernej farbe, človek pri zľave presahujúcej 150 € môže reálne uvažovať aj nad týmto modelom.

Za aktuálny cenový prepad môže aj iPhone 13

iPhone 13 vs 14 porovnanie
Zdroj: YouTUbe / Matthew Moniz (úprava redakcie)

Dôležité je spomenúť, že nie je celkom bežné, aby sa Apple zariadenia predávali len tri mesiace po spustený predaja za tak výrazné zľavy. Na novinkách sa zvyčajne dajú ušetriť nižšie desiatky eur.

Slováci však v roku 2022 vo veľkom nakupujú generačne starší iPhone 13, ktorý má veľmi podobné funkcie, no k dispozícii je len za 777,95 €. V ponuke navyše zostáva aj 5,4″ verzia iPhone 13 mini, ktorá je ešte lacnejšia a predáva sa už od 715 €. iPhone 13 mini kúpite najlacnejšie na Slovensku tu.

Druhou voľbou sú potom vyššie spomenuté zariadenia iPhonu 14 Pro (dostupný od 1 299 €) alebo iPhonu 14 Pro Max (dostupný od 1 449 €). Používatelia teda preskakujú klasickú „štrnástku“ a práve to je dôvod, prečo sa dá teraz kúpiť lacnejšie.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 už je v predaji. Tento model predčil v predobjednávkach všetky očakávania

Nezabudnite na obal od Loopi 

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 14 alebo iPhone 14 Plus nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Spomeňme napríklad tento čistý transparentný obal, ktorého zadná plastová časť nezožltne, len za 14,99 €. Ak chcete podporu MagSafe a transparentný obal v jednom aj takáto možnosť existuje. Jej cena je 19,99 €.

Loopi Transparent MagSafe Case
Zdroj: Loopi

Najlacnejším produktom v ponuke je potom Loopi Eco Case vyrobený z pšeničnej slamy. Len za 12,99 € ho môžete mať doma a keď ho prestanete používať, sám sa rozloží v komposte. Je to dostupné a veľmi ekologické riešenie.

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -