Po tom, čo spoločnosť Apple predstavila v septembri 2022 iPhone 14, zostali mnohí používatelia sklamaní. Zariadenie totiž vyzeralo veľmi podobne, ako predchodca, malo o pár funkcií navyše a predávalo sa výrazne drahšie. Keďže je však v predaji už nejaký ten piatok, jeho cena po zľave konečne klesla na rozumnú úroveň. Ak chcete iPhone 14, kúpiť by ste si ho mali práve teraz.

Samotné zariadenie má k dispozícii kvalitný 6,1″ Retina OLED displej s vysokým rozlíšením a odomykaním cez Face ID. Rovnako v ňom nájdete síce starší procesor A15 Bionic, avšak s výkonnejšími parametrami, ako mal iPhone 13 a až 6 GB RAM (namiesto 4 GB RAM). Telefón má tiež vylepšené zadné fotoaparáty, ktoré boli doplnené napríklad o akčný režim a ak by ste mali nedajbože nehodu za volantom, automaticky vám privolá pomoc.

No a cena? Práve tá bola v čase predstavenia snáď najväčším kameňom úrazu pri iPhone 14. Zatiaľ čo generácia z roku 2021 sa predávala za 899 €, Apple v roku 2022 zdvihlo ceny v Európe až na 999 €. Dobrou správou ale je, že dnes už to neplatí a telefón sa dá kúpiť vo veľkých zľavách. Napríklad autorizovaní predajcovia ho majú za 889 €, no vy ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už od 782 €. Za podobnú cenu ho má navyše hneď niekoľko internetových obchodov. Výber, kde budete nakupovať, teda nechávame na vás.

iPhone 14 má skvelú výdrž batérie a môže vám zachrániť život

Zdroj: YouTube / Karl Conrad / Spixel (úprava redakcie)

Čo vás môže na iPhone 14 v budúcnosti potešiť je podpora satelitných SOS volaní. Ak sa vám niečo stane a vy budete mimo pokrytia mobilného signálu, telefón nasmerujete ku oblohe a odošlete textovú správu záchranárom, ktorí vďaka GPS súradniciam budú vedieť, kde vás presne hľadať.

Na Slovensku táto inovácia síce zatiaľ nefunguje, no v niektorých susedných krajinách, ako napríklad v Rakúsku už áno. Je teda zrejme iba otázkou času, kedy sa dostane aj na naše územie.

iPhone 14 si tiež zamilujete vďaka jeho brutálnej výdrži batérie. Tá dosahuje kapacitu až na úrovni 3 279 mAh, vďaka čomu zariadenie bez problémov zvládne celý deň náročného používania na jedno nabitie. Pomáha tomu aj veľmi úsporný OLED displej, či procesor A15 Bionic.

iPhone 13 je ešte o čosi lacnejší 

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Spixel / Unsplash / Faraz Arshad (úprava redakcie)

No a ak sa vám zdá iPhone 14 príliš drahý a radšej by ste kúpili skoro rovnaký, len o trochu menej technologický vybavený iPhone 13, úplne vám rozumieme.

Prečítajte si tiež  iPhony sú bezpečné a nevyžarujú viac radiofrekvenčného žiarenia ako je stanovená norma.

Ten Apple predáva oficiálne stále od 899 €, no u autorizovaných predajcov sa bežne ponúka za cca 799 €. Ak ale kliknete na tento odkaz, môžete ho získať už od 699 €, pričom opäť platí, že k dispozícii ho má viacero predajcov.

Nezabudnite na kvalitný kryt od Loopi

Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 aj iPhonom 13 (v ponuke nájdete aj iné modely) a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte?

Kryty pre iPhone 14

Kryty pre iPhone 13

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -