Nie každý zháňa ten najlepší a najnovší smartfón na svete a presne pre takýchto používateľov spoločnosť Apple ponúka staršie generácie, ktorým častokrát vôbec nič nechýba a dajú sa na nich ušetriť stovky eur. iPhone 14 má slušný výkon, kvalitný displej, prémiový dizajn a fantastické fotoaparáty. Po zľave ho navyše získate za mimoriadne výhodnú cenu.

Aby sme šli rovno k veci, tento model má k dispozícii 6,1″ OLED obrazovku s výrezom pre Face ID. Displej okrem iného chráni špeciálna úprava Ceramic Shield, vďaka ktorej sa tak ľahko nerozbije. Vysokú odolnosť zabezpečuje aj hliníková konštrukcia či odolnosť voči vode v rámci normy IP68. iPhone 14 má potom k dispozícii aj výkonnejšiu verziu 5 nm procesora A15 Bionic, ktorá bola pôvodne určená pre predošlé „Pro“ modely. Aj preto dostal do vienka operačnú pamäť 6 GB RAM, ktorá je spojená so 128 GB základným úložiskom.

No a koľko iPhone 14 stojí? Pôvodne sa takto pred rokom predával za mastných 999 €. Doba, ale pokročila a spoločnosť Apple znižovala ceny. Aj preto teraz zariadenie po kliknutí na tento odkaz kúpite za 745 €, vďaka čomu na ňom krásne ušetríte. Len pripomenieme, že o rok novší a nie zas o toľko lepší základný iPhone 15 sa predáva o cca 200 € drahšie. A to nie je malý rozdiel.

iPhone 14 poteší kvalitnými fotoaparátmi a skvelou výdržou batérie 

iPhone 14
Zdroj: YouTube / GadgetIn / HUDAKOV (úprava redakcie)

Apple sa pri iPhone 14 zaujímal aj o to, akú ponúkne výdrž batérie na jedno nabitie. Akumulátor má kapacitu presne 3 279 mAh a pokiaľ budete zariadenie používať skôr striedmo, bez väčších problémov sa dostanete na 2 dni bez nutnosti vyťahovať nabíjačku. Len pre doplnenie, iPhone 14 môžete nabíjať zrýchlene cez 20 W adaptér, ale aj bezdrôtovo cez 15 W MagSafe a 7,5 W Qi podložku.

Vzadu sa potom nachádzajú dva 12 Mpx fotoaparáty so schopnosťou zaznamenávať 4K video pri 60 FPS, ale aj spomalené Full HD video až pri 240 FPS. Aby toho nebolo málo, zariadenie ponúka aj rôzne režimy.

Natočíte tu napríklad film s dynamickým preostrovaním, odfotíte nádherné nočné zábery, môžete sa pohrať s portrétmi a aby toho nebolo málo, v iPhone 14 je už aj špeciálny akčný režim. V ňom sa spája softvér a hardvérová optická stabilizácia snímačov, vďaka čomu získate zábery, ako by ste zariadenie nedržali v rukách, ale v špeciálnom stabilizátore.

Zaujímavý pre vás môže byť aj zlacnený iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Naseem Speach

Základný iPhone 14 má teda úplne všetko, na čo si len spomeniete a čo môže bežný spotrebiteľ od tohto zariadenia očakávať. A ak by ste náhodou chceli niečo lepšie a luxusnejšie, kúpite si môžete aj iPhone 14 Pro.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy Z Flip 4 môže byť zaujímavou alternatívou pre iPhone. Neuveríte, aký je lacný

Jeho výhodou je Always-on a ProMotion displej, tretí teleobjektív, prítomnosť LiDAR skeneru, podpora Dynamic Islandu, výkonnejší procesor A16 Bionic (4 nm) či prémiovejší dizajn počítajúci s nehrdzavejúcou oceľou a matným zadným sklom.

Zatiaľ čo novší iPhone 15 Pro sa dnes predáva od 1 199 €, starší iPhone 14 Pro kúpite po kliknutí na tento odkaz za 1 005 €. Za nás je to perfektný deal no rozhodnúť sa musíte vy sami.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -