Spoločnosť Apple sa v roku 2022 rozhodla pre zmenu, v rámci ktorej raz a navždy ukončila vývoj najmenšieho 5,4″ iPhonu „mini“ a nahradila ho úplným opakom, obrovským iPhonom 14 Plus so 6,7″ displejom. Tento model je určený pre tých, ktorí chcú veľký displej, no nevyžadujú špičkové funkcie. Teraz sa predáva za mimoriadne atraktívne ceny, ktoré by bola škoda nevyužiť.

iPhone 14 Plus má k dispozícii kvalitnú Retina zobrazovaciu jednotku, ktorá má vo vrchnej časti výrez pre snímač skenovania tváre Face ID. Toto zariadenie tiež ponúka veľmi výkonný procesor A15 Bionic so 6 GB RAM či rýchle 5G pripojenie. Obrovská výhoda iPhonu 14 Plus je tiež jeho spracovanie. Smartfón je vyrobený z hliníka, jeho displej chráni technológia Ceramic Shield a Apple dbal aj na profesionálne spracovanie.

Koľko však takéto zariadenie stojí? Budete prekvapení. Nebudeme klamať, keď napíšeme, že Apple to na Slovensku s iPhonom 14 Plus v čase uvedenia na trh trochu prestrelilo. Zariadenie sa totiž predávalo za 1 149 €, čo bolo za „základný“ neprémiový model príliš veľa peňazí. Dobrou správou ale je, že dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už za 865 €, vďaka čomu na ňom ušetríte skoro 300 €.

iPhone 14 Plus super fotí a má extrémnu výdrž batérie 

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube /
Nick Ackerman / Adam Lobo TV (úprava redakcie)

Netreba pritom zabúdať, že získate smartfón nielen s vysokým výkonom či skvelým displejom, ale aj veľmi kvalitnými fotoaparátmi. V zadnej časti sa nachádza ultraširokouhlý a širokouhlý 12 Mpx objektív, ktorý dokáže zaznamenávať mimoriadne krásne zábery. Samozrejmosťou sú aj rôzne režimy, ako napríklad nočný alebo portrétny.

iPhone 14 Plus nemá problém ani s videom. Štandardne budete natáčať do 4K pri 60 FPS, no prepnúť viete aj do 1080p pri 240 FPS (spomalené zábery). Taktiež je tu filmový režim či akčný režim, ktorý vďaka dokonalej stabilizácii senzorov dokáže poskytnúť mimoriadne plynulý obraz, ktorý nie je vôbec roztrasený. Čerešničkou na torte je na záver výdrž batérie, ktorá vďaka 4325 mAh akumulátoru zvládne lusknutím prsta dva dni na jedno nabitie.

Z nášho pohľadu je teda iPhone 14 Plus dokonalým zariadením, ktoré naplní očakávania drvivej väčšiny záujemcov. A ak by ste nepotrebovali 6,7″ displej, ale postačila by vám aj menšia obrazovka s uhlopriečkou 6,1″, k dispozícii je stále iPhone 14, ktorý sa v čase uvedenia na trh predával za 999 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 739 €. S výnimkou menšieho displeja a akumulátora je vo všetkom úplne rovnaký ako iPhone 14 Plus.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 pod röntgenom!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -