Ešte začiatkom januára mali slovenskí zákazníci problém s nákupom iPhonu 14 Pro alebo iPhonu 14 Pro Max, pretože tieto zariadenia neboli k dispozícii. Dôvodom boli problémy pri výrobe, ktorá sa na niekoľko týždňov skoro zastavila kvôli pandémii COVID-19 v Číne. Spoločnosť Apple na tom prerobila niekoľko miliárd dolárov a ľudia sa nevedeli dostať ku svojmu vytúženému smartfónu. Situácia sa ale medzičasom napravila a ceny zariadení začali veľmi rýchlo klesať. Dnes dosiahli úroveň, o ktorej sme ešte pred mesiacom hovorili, ako o nereálnej.

Aby sme boli konkrétnejší, základný iPhone 14 Pro spoločnosť Apple ponúka za cenu 1 299 €, čo je skutočne dosť peňazí. Ak ho ale chcete získať výrazne lacnejšie, po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky od slovenských predajcov, ktoré štartujú na cene 1 129 €. Telefón sa dá teda kúpiť až o 170 € lacnejšie, čo je veľmi slušná úspora. Pri iPhone 14 Pro Max je rozdiel ešte výraznejší.

Práve najväčší a podľa mnohých zdrojov aj najpredávanejší model z celej šestnástkovej série sa v základe predával za cenu minimálne 1 449 € a jeho dostupnosť bola úplne najhoršia. Dnes to ale celkom neplatí, pretože iPhone 14 Pro Max nájdete na skladoch obrovského množstva predajcov a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 1 233 €. Nákup vás vyjde teda až o 220 € lacnejšie, čo je skutočne obrovský rozdiel.

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: SvetApple

Jeho nová cena je len o cca 100 € vyššia, ako pôvodná cena za „neprémiový“ iPhone 14 Plus. Ten Apple v septembri 2022 začalo predávať za šialených 1 149 € no keďže ho skoro nikto nechcel, dnes jeho cena klesla „len“ na 927 €, čo si môžete overiť tu.

Ak teda máte záujem o nový iPhone a potrpíte si na modely „Pro“, práve teraz máte skvelú príležitosť na ich nákup. Na jednej strane sa dajú kúpiť o minimálne 100 až 200 € lacnejšie, ako keď boli úplne nové a na strane druhej ich môžete mať doma už na druhý deň, keďže väčšina predajcov ich ponúka v príjemnej zľave.

Nezabúdajte tiež, že ďalší iPhone 15 príde až v septembri, pričom predaj môže byť na Slovensku spustený pokojne až začiatkom októbra. Máte teda ešte aspoň pol roka na to, aby ste si užili novučičký iPhone 14 Pro so všetkými funkciami, ktoré k nemu patria. A keďže je to zariadenie od Apple, môžete sa spoľahnúť aj na to, že ho o pár rokov dobre predáte. Tak čo, idete do toho?

Prečítajte si tiež  Apple Car - Všetko, čo vieme o pripravovanom elektromobile od spoločnosti Apple

Nezabudnite na kvalitný kryt. Na Loopi ho kúpite lacno

Zdroj: Loopi

A ak by ste chceli na svoj nový iPhone kvalitný ekologický kryt, ktorý je vyrobený zo pšeničného plastu, pripravte si 9,99 € na stránke Loopi.sk. V ponuke je aj tradičný transparentný kryt za 14,99 €, ktorý patrí medzi najpredávanejšie produkty či tento istý kryt, ktorý je obohatený aj o MagSafe systém. Jeho cena je 19,99 €.

Veľkou výhodou nákupu na Loopi je, že zákazník môže zaplatiť nielen kartou, ale aj cez Apple Pay. Celý proces je vďaka tomu veľmi rýchly a hlavne bezpečný.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -