iPhone 14 Pro je v súčasnosti jeden z najlepších smartfónov na svete. Zároveň však ide o zariadenie, ktoré čoraz častejšie trápi svojich majiteľov. Tí sú totiž v negatívnom slova zmysle prekvapení, ako rýchlo sa zariadeniu, ktoré kúpite po kliknutí na tento odkaz od 999 € (pôvodne 1 299 €) zhoršuje zdravie batérie. Niektoré snímky obrazovky na sociálnych sieťach X, alebo Reddit sú pomerne šokujúce.

U niekoho kleslo zdravie batérie po roku používania o 10 %, u iného dokonca o 14 %. Používateľ MilesAboveTech všetkým svojim sledovateľom ukázal, že jeho iPhone 14 Pro Max má dnes iba 86 % zdravie čo je na necelých 12 mesiacov používania extrémne nízka hodnota. Je síce pravda, že lithium-iontové batérie starnú vekom a tiež spôsobom používania, no majitelia určite nečakajú, že ich budú musieť meniť po tak krátkej dobe.

Spoločnosť Apple totiž vo svojom oficiálnom dokumente podpory zdôrazňuje, že tieto akumulátory sú stavané tak, aby po 500 nabíjacích cyklov a teda 500 úplných nabitiach na 100 % a následných vybitiach na 0 % dokázali ponúkať ešte 80 % svojej pôvodnej kapacity.

Práve to im zabezpečí prakticky rovnakú prevádzku v rovnakých podmienkach, ako keď bolo zariadenie nové. Jediný rozdiel môžete spozorovať na horšej výdrži na jedno nabitie, no výkon sa na iPhone začne obmedzovať až vtedy, keď má akumulátor menej, ako 80 % zdravie.

Prečo sa to deje len na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max? 

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / Arthur Winer / SimplyPops (úprava redakcie)

V posledných mesiacoch pri tom nejde o prvé sťažnosti používateľov na to, že ich iPhone 14 Pro, alebo iPhone 14 Pro Max prichádza o percentá v rámci zdravia batérie až neprimerane rýchlo. Zaujímavé je, že v týchto sťažnostiach sa poväčšine nevyskytuje základný iPhone 14, ani iPhone 14 Plus.

Dôvod, prečo k tomu dochádza môže byť napríklad upravený algoritmus spoločnosti Apple, ktorý počíta zdravie batérie na základe viacerých dát. Na ten môže mať výrazný vplyv najmä Always-on a teda stále zapnutý displej, ktorý mal minulý rok v „Pro“ verziách svoju premiéru. Konkrétne vyjadrenie od spoločnosti Apple ale zatiaľ neprišlo. Možno sa ho teda dočkáme neskôr.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste podobný negatívny jav na svojom mobilnom zariadení spozorovali aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Foxconn chce, aby ste dostali svoj iPhone 14 Pro do Vianoc. Pracovníkom, ktorí ušli z továrne ponúka bonus. Ten je smiešny
Môže ťa zaujímať
- Reklama -