Apple je jeden z najväčších výrobcov smartfónov na celom svete, pričom na uvedenie nových modelov sa pochopiteľne tešia všetky spoločnosti, ktoré s ním spolupracujú. Práve v tomto období totiž dokážu generovať veľmi slušné príjmy a zisky, pričom výnimkou nie sú ani telekomunikační operátori, ktorí nové iPhony ponúkajú k paušálom za výhodnejšie ceny.

Ako informuje portál PhoneArena, pekným príkladom vyššie uvedeného je americká spoločnosť AT&T, ktorá odhalila svoje finančné výsledky za tretí štvrťrok 2023, pričom sa pochválila, že získala až 468 tisíc nových zákazníkov, ktorí si u nej aktivovali paušál. Pri tejto príležitosti operátor zdôraznil, že jeho zákazníci prechádzajú vo veľkom na drahšie neobmedzené programy, pričom veľkým lákadlom sú výhodné akcie zamerané na iPhone.

Ku celej téme sa počas konferenčného hovoru o zárobkoch vyjadril aj generálny riaditeľ AT&T John Stankey, ktorý prezradil, že predobjednávky na nový iPhone 15 boli v roku 2023 najsilnejšie, aké spoločnosť za posledné roky zaznamenala.

Naše výsledky ukazujú, že naša najlepšia ponuka pre každého naďalej rezonuje u zákazníkov. Napríklad v septembri sme zaznamenali najsilnejšie predobjednávky na iPhone, aké sme mali za mnoho rokov, napriek konkurenčným akciám s vyššími dotáciami umožňujúcimi dostupnejšie výmeny zariadení (staré za nové)“ uviedol Stankey.

Kľúčový je aj výhodný paušál, nie len iPhone 15

Ľudia, ktorí si ku paušálu v AT&T zoberú aj iPhone si majú vyberať balíky a plány s najvyššou hodnotou, hoci to nie je podmienka na získanie zariadenia.

Dokazuje to teda, že AT&T má v USA skutočne fantastickú ponuku a tiež to, že iPhone 15 je príjemnou motiváciou k tomu, aby ju zákazníci v krajine vo veľkom využívali.

Druhým dychom, ale treba zdôrazniť, že úzka spolupráca amerických operátorov s Apple umožňuje tamojším spoločnostiam ponúkať zákazníkom oveľa výhodnejšie ponuky a balíky, než ako sme zvyknutí na Slovensku. Snáď sa niekedy tento trend dostane aj ku nám…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zisky Samsungu klesli o 60% zatiaľ čo Apple vzrástli o 11,3%
Môže ťa zaujímať
- Reklama -