Apple konečne postavil smartfón, ktorý má špičkový výkon, moderný dizajn, kvalitný fotoaparát a hlavne nie je extrémne drahý. iPhone 15 je na trhu od septembra minulého roka, takže ho ešte stále môžeme označiť za novinku. Toto zariadenie teraz kúpiť mimoriadne výhodne a slušne pri tom ušetríte.

iPhone 15 dostal do vienka veľký 6,1″ OLED displej s Dynamic Islandom a špeciálnou ochranou Ceramic Shield, ktorá dokáže zabrániť jeho rozbitiu. Vo vnútri hliníkovej konštrukcie sa potom nachádza výkonný 4 nm čip A16 Bionic, ktorý je doplnený o 6 GB RAM a disponuje 6-jadrovým CPU, 5-jadrovým GPU a 16-jadrovým Neural Enginom. Vďaka tomu si iPhone 15 poradí v každej situácii a takisto bude veľmi trvácny. Veď najnovšie verzie iOS bude dostávať ešte aspoň 5 rokov. Samozrejmosťou je aj odolnosť voči vode v rámci normy IP68.

Čo sa potom týka ceny, tak jej vývoj je viac, ako priaznivý. Zatiaľ čo predošlý iPhone 14 sa v čase uvedenia na trh predával za 999 €, cena novšieho iPhonu 15 na Slovensku paradoxne klesla na 949 €. Po kliknutí na tento odkaz však tento model kúpite aj za 797 € u renomovaných predajcov, vďaka čomu veľmi slušne ušetríte.

iPhone 15
Zdroj: Unsplash / Amanz / YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

Tešiť sa pri tom môžete aj na špičkový fotoaparát s 48 Mpx hlavným snímačom, ktorý okrem štandardného režimu disponuje aj 2x optickým zoomom. Nepotrebuje na to ani dodatočný teleobjektív. iPhone 15 má takisto ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 12 Mpx a ponúka aj prepracovaný režim portrétnej fotografie, či obľúbený nočný režim. Tomuto smartfónu potom nechýba ani stabilizácia snímačov či možnosť natáčať video do 4K pri 60 FPS. Samozrejmosťou je aj režim spomaleného videa (do 240 FPS), akčný režim či filmový režim s automatickým preostrovaním. Konečne tak nepotrebujete drahý „Pro“ model.

Zarytých fanúšikov technológií poteší aj USB-C konektor, ktorý tu vystriedal Lightning, či možnosť využívať bezdrôtové, alebo MagSafe nabíjanie. iPhone 15 má až 3 349 mAh akumulátor, ktorý vám zaistí celodennú výdrž na jedno nabitie. Ak vás teda iPhone 15 zaujal, po kliknutí na tento odkaz ho môžete kúpiť už za 797 €. Keďže má pred sebou ešte cca 9 mesiacov do príchodu nástupcu, táto ponuka sa momentálne mimoriadne oplatí. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ak očakávate návrat 27" iMacu, musíme vás sklamať: Apple ho neplánuje oživiť no niečo predsa chystá
Môže ťa zaujímať
- Reklama -