Spoločnosť Apple predstavila na evente Wonderlust nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ktoré ponúkajú rôzne užitočné inovácie. Aj keď nejde o žiadne revolučné produkty, tieto smartfóny sú nabité technológiami, vďaka ktorým vám vydržia roky a budú vám počas nich spoľahlivo slúžiť. Ak si chcete kúpiť iPhone 15, teraz ho môžete získať skladom za nižšiu cenu ako minulý rok jeho predchodcu.

Hoci sa pred pár mesiacmi špekulovalo nad tým, že prémiové „Pro“ modely budú drahšie a základné verzie si udržia pôvodné cenovky, napokon sme sa na Slovensku dočkali presne opačného efektu. Každý iPhone 15 je lacnejší, ako minulý rok, za čo môže najmä zmena kurzu eura voči doláru. Situácia sa však v posledných mesiacoch stabilizovala a Apple mohlo upraviť cenovky pre Európu opäť smerom nadol.

Základný iPhone 15 so 128 GB úložiskom kúpite vďaka tomu po kliknutí na tento odkaz už od 949 €, zatiaľ čo jeho predchodca sa predával za 999 €. Nie je to veľký rozdiel, no ušetriť 50 € sa vždy oplatí. Takisto si však lacnejšie môžete kúpiť aj iPhone 15 Plus, ktorý je po kliknutí na tento odkaz dostupný od 1099 €. Predošlý iPhone 14 Plus štartoval na cene 1 149 €, čo bolo aj dôvodom jeho značného neúspechu.

iPhone 15
Zdroj: Apple

Ak vás naopak oslovil skôr iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, aj tieto modely sú k dispozícii za zaujímavé ceny. Menšie 6,1″ prevedenie so 128 GB úložiskom štartuje na 1 199 € namiesto 1 299 € a väčší 6,7″ model s 256 GB (základným) úložiskom na 1 449 € namiesto 1 579 €.

Problém je však v tom, že pre veľký záujem zo strany zákazníkov ich v tejto chvíli v podstate nemáte šancu získať, nieto ešte v zľave.

iPhone 15 Pro
Zdroj: YouTube / Matti Haapoja

Ak však pokukujete po iPhone 15, tu je dostupnosť relatívne dobrá. Takisto sa nájdu aj skladové zásoby pri iPhone 15 Plus, no je ich výrazne menej. Tak na čo ešte čakáte?

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Instagram testuje novú, extrémne dôležitú funkciu. Niektorým používateľom môže zarábať tisíce EUR!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -