Asi nebudeme preháňať, keď napíšeme, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú aktuálne najžiadanejšie smartfóny na svete. Ich globálny úspech je taký veľký, že ich výrobca doslova nedokáže dodať v postačujúcom množstve svojim zákazníkom. A aj keď je situácia stále zlá, niektoré modely sa už objavujú na skladoch aj u slovenských predajcov.

iPhone 15 Pro / 15 Pro Max prišiel na trh ešte v septembri, pričom priniesol niekoľko dôležitých zmien, ktoré lákajú najmä skalných profesionálnych fanúšikov značky. Začať by sme mohli titánovou konštrukciou, ktorá je extrémne odolná aj ľahká a pokračovať procesorom A17 Pro, ktorý je produkovaný 3 nm výrobným procesom a ponúka hardvérový Ray Tracing, vďaka ktorému je možné hrať na iPhone 15 Pro konzolové herné tituly. Samozrejmosťou sú aj špičkové fotoaparáty či dlhá výdrž batérie na jedno nabitie.

No a ako je to s dostupnosťou? Menší 6,1″ iPhone 15 Pro, ktorý spoločnosť Apple oficiálne predáva od 1 199 € nájdete po kliknutí na tento odkaz vo viacerých e-shopoch. Niektoré ponuky sú k dispozícii za štandardnú cenu, inde predajcovia využívajú nedostupnosť zariadenia a predávajú ho o pár desiatok eur drahšie. Nie je to však nič extrémne.

A ak vás viac láka iPhone 15 Pro Max, ktorý sa dá v roku 2023 kúpiť už len s 256 GB alebo vyššou pamäťou a vo všeobecnosti je horšie dostupný, ako jeho menší súrodenec, aj v tomto prípade máme dobré správy. Apple tento smartfón oficiálne predáva od 1 449 €, pričom ak ste ochotní zaplatiť o málo viac, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 1 499 €. Je to síce príplatok, no na druhej strane sú skladové zásoby aj výrazne horšie, ako pri iPhone 15 Pro.

Niektoré e-shopy si ku oficiálnej cene nepripočítavajú 50 €, ale pokojne aj 150 €. Toto je preto z nášho pohľadu ešte akceptovateľná ponuka, ktorú by bola v prípade veľkého záujmu z vašej strane škoda nevyužiť. Rozhodnúť sa, ale samozrejme musíte sami.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nové video Apple Parku ukazuje veľký postup prác na novom sídle Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -