Asi nebudeme preháňať, keď napíšeme, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú aktuálne najžiadanejšie smartfóny na svete. Ich globálny úspech je taký veľký, že ich výrobca doslova nedokáže dodať v postačujúcom množstve svojim zákazníkom. A aj keď je situácia stále zlá, niektoré modely sa už objavujú na skladoch aj u slovenských predajcov.

iPhone 15 Pro / 15 Pro Max prišiel na trh ešte v septembri, pričom priniesol niekoľko dôležitých zmien, ktoré lákajú najmä skalných profesionálnych fanúšikov značky. Začať by sme mohli titánovou konštrukciou, ktorá je extrémne odolná aj ľahká a pokračovať procesorom A17 Pro, ktorý je produkovaný 3 nm výrobným procesom a ponúka hardvérový Ray Tracing, vďaka ktorému je možné hrať na iPhone 15 Pro konzolové herné tituly. Samozrejmosťou sú aj špičkové fotoaparáty či dlhá výdrž batérie na jedno nabitie.

No a ako je to s dostupnosťou? Menší 6,1″ iPhone 15 Pro, ktorý spoločnosť Apple oficiálne predáva od 1 199 € nájdete po kliknutí na tento odkaz vo viacerých e-shopoch. Niektoré ponuky sú k dispozícii za štandardnú cenu, inde predajcovia využívajú nedostupnosť zariadenia a predávajú ho o pár desiatok eur drahšie. Nie je to však nič extrémne.

A ak vás viac láka iPhone 15 Pro Max, ktorý sa dá v roku 2023 kúpiť už len s 256 GB alebo vyššou pamäťou a vo všeobecnosti je horšie dostupný, ako jeho menší súrodenec, aj v tomto prípade máme dobré správy. Apple tento smartfón oficiálne predáva od 1 449 €, pričom ak ste ochotní zaplatiť o málo viac, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 1 499 €. Je to síce príplatok, no na druhej strane sú skladové zásoby aj výrazne horšie, ako pri iPhone 15 Pro.

Niektoré e-shopy si ku oficiálnej cene nepripočítavajú 50 €, ale pokojne aj 150 €. Toto je preto z nášho pohľadu ešte akceptovateľná ponuka, ktorú by bola v prípade veľkého záujmu z vašej strane škoda nevyužiť. Rozhodnúť sa, ale samozrejme musíte sami.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Shot on iPhone XS - Ako ho používa fotožurnalista Christopher Anderson
Môže ťa zaujímať
- Reklama -