Vo francúzskom Paríži sa uskutočnila zaujímavá výstava fotografií, ktoré boli všetky zachytené na úplne nový iPhone 15 Pro Max od spoločnosti Apple. Návštevníci si na tejto dvojdňovej akcii, ktorá sa konala v Salon Corderie, mohli pozrieť zábery, za ktorými stojí pätica vážených profesionálnych fotografov.

Názov tejto akcie je “I Remember You,“ (Pamätám si ťa) a ako píše technologický gigant na svojej oficiálnej internetovej stránke, jej hlavným cieľom je oslava prieniku fotografie a nostalgie. Autormi záberov sú v tomto prípade Malin Fezehai, Karl Hab, Vivien Liu, Mika Ninagawa a Stefan Ruiz. Vďaka svojim skúsenostiam vám dokážu nádherne ukázať, čo v ich rukách dokážu najnovšie vlajkové lode od spoločnosti Apple.

Jeden z fotografov Karl Hab, ktorý pochádza z Paríža na túto tému uviedol, že fotenie s novým iPhonom je ako mať pomyselnú tretiu ruku, ktorá dokáže zachytiť presne to, čo autor chcel. Hab oceňuje najmä to, že v prípade tohto mobilného zariadenia sa môže spoľahnúť na to, že záber zodpovedá presne tomu, čo pri jeho vytváraní vidí na obrazovke.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Zároveň tiež zdôraznil, že konkrétne pri iPhone 15 Pro Max mohol vidieť vďaka novému 5x optickému zoomu všetky veci trochu ináč. Fotografi vraj môžu posunúť limity zariadenia a predviesť iný pohľad na svoju prácu.

Nový teleobjektív v iPhone 15 Pro Max ocenili viacerí

Apple
Zdroj: Apple

Zaujímavé je, že Hab nie je jediný, koho nový 5x optický zoom v prepracovanom teleobjektíve doslova uchvátil. Veľmi pozitívne sa ku nemu vyjadrila aj forografka Vivien Liu, ktorá žije v Hong Kongu.

Podľa nej je 5x optické priblíženie nevyhnutné pri pokuse zamerať sa na detaily a textúry starých budov, ktoré sa pri fotení nachádzajú okolo nej.

V spolupráci s bohatým prirodezným osvetlením sa Liu podarilo vytvoriť dokonalé obrazy plné kontrastu medzi svetlom a tieňom. Taktiež ocenila v rôznych fázach tvorivého procesu širokú škálu ohniskových vzdialeností a režimov snímania, ktoré jej iPhone 15 Pro Max ponúka.

Loopi
REKLAMA
Prečítajte si tiež  Resident Evil 4 mieri na iPhone 15 Pro: Cena bude extrémne vysoká
Môže ťa zaujímať
- Reklama -