Spoločnosť Apple bola minulý rok najväčším výrobcom smartfónov na svete a určite to nie je náhoda. Táto firma vyrába špičkové produkty, ktoré ľudia milujú. Ak chcete ten najnovší a najlepší z nich, teraz sa to oplatí. iPhone 15 Pro totiž môžete kúpiť za veľmi výhodnú cenu. Je to telefón vyrobený z titánu a skla, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky.

iPhone 15 Pro dostal do vienka 6,1″ a 6,7″ displej (pri verzii 15 Pro Max), ktorý má vysoké rozlíšenie, variabilnú obnovovaciu frekvenciu 1 Hz – 120 HZ (ProMotion), či podporu Always-on – stále zapnutého displeja. Obrazovku chráni špeciálna úprava Ceramic Shield a nechýba ani Dynamic Island. Čo je však dôležitejšie, iPhone 15 Pro má čip A17 Pro, ktorý je vyrobený 3 nm procesom, ponúka 6 – jadrové CPU aj GPU, hardvérový Ray Tracing či 8 GB RAM. S týmito parametrami na ňom spustíte aj konzolové hry. Zariadenie je extrémne rýchle.

No a cena? Tá samozrejme vzhľadom na špičkový hardvér nie je nízka, no keď si vezmeme, ako dlho vám toto zariadenie môže slúžiť a zároveň ho ešte po tom všetkom dobre predáte, investícia doň sa jednoznačne oplatí. Ak by vám stačil menší iPhone 15 Pro so 6,1″ displejom, spoločnosť Apple ho v čase uvedenia na trh predávala za 1 199 €, čo bolo o 100 € menej, než za koľko sa predával predchodca iPhone 14 Pro (1 299 €). Po kliknutí na tento odkaz však iPhone 15 Pro kúpite za 1 104 €, vďaka čomu na jeho nákupe veľmi slušne ušetríte. Stále budete mať telefón, ktorý ešte väčšinu roka nedostane nástupcu.

A ak by sa vám viac pozdával väčší iPhone 15 Pro Max, ktorý má 6,7″ displej, výrazne väčšiu batériu a tiež 5x optický zoom v rámci teleobjektívu (15 Pro má „len“ 3x optický zoom), aj v tomto prípade ušetríte. Zatiaľ čo predchodca sa predával od 1 449 € v 128 GB verzii, nástupca začína na rovnakej čiastke, avšak už s 256 GB pamäťou, ktorá bola predtým výrazne drahšia. Navyše po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete už za 1 318 €. To je veľmi príjemná úspora.

Zdroj: YouTube / Created Tech (snímka obrazovky)

To, že iPhone 15 Pro je so svojimi troma snímačmi jeden z najlepších fotomobilov sveta už asi viete. Okrem hlavného snímača a teleobjektívu je tu aj ultra-širokouhlý objektív či LiDAR skener. Dokážete s ním zachytiť priestor v 3D. Maximálne rozlíšenie ponúka až 48 Mpx v rámci fotiek a 4K pri 60 FPS v rámci videa. Telefón tiež disponuje režimami, ako tým portrétnym (nová generácia), nočným, akčným či filmovým. Nechýba tu ani špičková stabilizácia Sensor-Shift 2 a celá rada ďalších vychytávok.

Prečítajte si tiež  Test: iOS 15.3 preukázateľne zhoršuje výdrž batérie. Inštaláciu by ste ale odmietať nemali

Pokiaľ sa vám teda iPhone 15 Pro páči a vyhovuje vám aj USB-C konektor, tento smartfón, ktorý máme v redakcii už niekoľko mesiacov hneď v troch kusoch vám môžeme len a len odporúčiť. Apple v ňom ukázal špičkovú techniku a zároveň schopnosti, ktoré nedokáže ponúknuť žiaden iný výrobca. Rozhodnutie, či si ho kúpiť, alebo nekúpiť však nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -