iPhone 15 od spoločnosti Apple patrí medzi najvydarenejšie zariadenia výrobcu za posledné roky. Tento smartfón disponuje snáď všetkým, čo od neho bežný používateľ potrebuje a čo je najlepšie, najnovšie verzie operačného systému iOS naň nainštalujete ešte aj v roku 2028. Výkonný procesor zabezpečí ich dlhodobú podporu. Toto všetko môžete mať za fantastickú cenu.

iPhone 15 disponuje 6,1″ OLED displejom, ktorý má vo vrchnej časti interaktívny výrez Dynamic Island. Rozlíšenie dosahuje 2 796 x 1 290 pixelov (460 ppi) a maximálny jas môže mať až 1 600 nitov. Okrem toho je displej chránený pred rozbitím za pomoci špeciálnej technológie Ceramic Shield. Apple v tomto smartfóne použilo hliník a v zadnej časti nájdete matné sklo. Oproti iPhonu 14 má iPhone 15 aj jemnučko zaoblené hrany, vďaka čomu sa pohodlnejšie drží v rukách. Kapitolou samou o sebe je potom výkonný procesor A16 Bionic spolu so 6 GB RAM. Nech budete robiť čokoľvek, iPhone 15 bude vždy rýchly ako blesk.

No a cena? Základný model sa štandardne predáva so 128 GB pamäťou za 949 €. To je dokonca o 50 € menej, než za koľko sa ešte pred rokom predával iPhone 14. Skvelou správou, ale je, že po kliknutí na tento odkaz kúpite zariadenie už za 848 €. A to znie ako veľmi fajn deal.

iPhone 15 má poriadnu technologickú nálož

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Karl Conrad / Your AppleTuber 🇮🇳 (úprava redakice + snímka obrazovky)

Netreba pritom zabúdať, že iPhone 15 disponuje plnohodnotným 5G pripojením a tiež USB-C konektorom, vďaka čomu je lepšia jeho kompatibilita s ostatnými nabíjačkami. Samozrejmosťou je podpora štandardov MagSafe a Qi. Taktiež sa môžete tešiť na veľkú batériu s kapacitou až 3 349 mAh, ktorá vám bez problémov vydrží aj dva dni na jedno nabitie. Samozrejme všetko záleží od spôsobu vášho použitia.

A keď sa dostaneme do zadnej časti ku fotoaparátom, tu vás síce čakajú len dva objektívy, no tie sa správajú tak, akoby boli až tri. Základ tvorí 0,5x ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 12 Mpx a doplnený je druhým 48 Mpx snímačom, ktorý má k dispozícii štandardný 1x režim, ale aj 2x optický zoom podobne, ako to mal napríklad iPhone 12 Pro vďaka tretiemu teleobjektívu. Veľkou výhodou je tiež špičková stabilizácia senzorov (Sensor-Shift) či rôzne režimy fotenia a natáčania (portrét, film, nočný režim, akčný režim a podobne). iPhone 15 má skrátka dokonalý fotoaparát pre 95 % bežných spotrebiteľov.

Na záver ešte spomenieme, že tento smartfón je odolný voči vode v rámci normy IP68, čo je taktiež veľkou výhodou. A ak vás iPhone 15 nezaujal pre svoje drobné rozmery, kúpiť si môžete aj väčší iPhone 15 Plus, ktorý má rovnakú výbavu, len väčší 6,7″ OLED displej a akumulátor s kapacitou až 4 383 mAh. iPhone 15 Plus sa štandardne predáva za 1 099 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 1 028 €. Rozhodnutie, ale nechávame tak ako vždy na vás.

Prečítajte si tiež  Zlodej v Medzilaborciach ukradol 14 smartfónov. Boli to však iba makety!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -