Nové ifnormcáie o tom, že iPhonu narastie v roku 2020 displej poskytol Ming-Chi Kuo. Asi najznámejší a najpresnejší “Apple analytik” sveta prezradil omnoho viac. Telefóny sa trochu zmenia. Nástupca modelu XS bude menší a nástupca modelu XS MAX zase väčší.

iPhonu narastie v roku 2020 displej

V súčasnosti máme z trojice minuloročných noviniek k dispozícií celkom tri uhlopriečky displejov a môžeme povedať, že každá má svoje klady aj zápory. Najmenšou je 5,8″, ktorú nájdeme v prémiovom iPhone XS. Ponúka kvalitný OLED displej s perfektným rozlíšením a nádherným obrazom. Ak ste si už na túto veľkosť displeja a zariadenia zvykli a nemenili by ste, na budúci rok zrejem budete musieť. Hoci ju sami považujeme za ideálnu, v Apple si evidentne myslia niečo iné. Podľa Kua bude mať nástupca len 5,4″ čo síce na papieri nie je až taký rozdiel ale v reály sa môže zariadenie rapídne zmenšiť a bude to citeľné.

Správy o tom, že iPhonu narastie v roku 2020 displej sa týkajú predovšetkým nástupcu iPhonu XS MAX. Ten má v súčasnosti jeden z najväčších OLED displejov na trhu. Uhlopriečka 6,5″ naozaj nie je malá ale neostane. Nahradí ju 6,7″ čím by mal byť Apple zase o level vyššie s rozmery zariadenia (ktoré uhlopriečka samozrejme ovplyvní).

iPhonu narastie v roku 2020 displej. Podporovať bude nové pripojenie.
iPhonu narastie v roku 2020 displej. Podporovať bude nové pripojenie.

Nástupca iPhonu XR nebude mať v uhlopriečke žiadnu zmenu. Ostane teda tam kde dnes a to na 6,1″. Čo sa ale môže zmeniť je zobrazovacia technológia. Kým dnes Apple pri tomto produkte kvôli cene používa LCD retina displej, v roku 2020 by to mohol byť displej OLED tak ako to majú dnešné modely XS a XS MAX.

Podpora 5G

Trojica nových smartfónov mala prísť s podporou 5G už tento rok ale ako sa ukazuje, Apple to nestihne. Podpora bude dostupná až na budúci rok kedy budú mať zariadenia vlastné modemy na jeho príjem. Apple bude využívať externých dodávateľov ale ako už sa dlhšie špekuluje časom by ich chcelo nahradiť svojim vlastným produktom. Podľa analytika ale nemôžeme očakávať modem od Apple skôr ako v priebehu najbližších 3 rokov.

iPhone XE koncept. 3 fotoaparáty by v tomto podaní dávali zmysel.

zdroj: 9to5mac

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here