20 000€ je suma, za ktorú si človek už v dnešnej dobe kúpi kadečo. Či už splatí časť hypotéky na byt alebo pôjde do nového auta. Možností je veľa. Na svete máme ale aj ľudí, ktorí zbierajú rôzne predmety a veria v ich historickú hodnotu. Jedným z nich musí byť aj predajca tohto iPhonu 2G. Ten má 10 rokov a 16GB úložisko. Majiteľ si ho evidentne poriadne cení vysoko a má aj prečo. Čo je na ňom také zaujímavé?

10 rokov

Pokiaľ niekto 10 rokov konzervuje nejakú drahú vec, je dosť možné, že ju bude môcť predať o dosť drahšie ako za cenu, za ktorú ju zakúpil. Zároveň to ale môže byť aj trošku riziko, pretože sa ľahko môže stať, že na samotnom produkte len zbytočne prerobí, lebo ho nikto po dlhom čase nechce. Toto ale určite nie je náš prípad.

- Reklama -

Hoci netvrdíme, že ľudia chcú prvý iPhone, sú zberatelia, ktorí sú ochotní za trošku histórie zaplatiť tisíce či dokonca desiatky tisíc dolárov. V tomto prípade je suma za zariadenie stanovená až na 20 000€ a tieto peniaze sa teda dajú využiť určite aj rozumnejšie.

Prečo je ale tento telefón tak drahý? na internete sa dá zohnať aj za pár drobných. Je snáď v tak perfektnom stave? Vôbec nie, respektíve nie je to o stave. Je to hlavne o tom, že počas desiatich rokov nebol ani len vybalený z krabice.

Stále sa nachádza v pôvodnom balení na originálnych fóliách a práve to ho drží cenovo tak vysoko. Vyzerá ako by bol práve kúpený v Apple Store. Nevieme síce, prečo sa majiteľ rozhodol nahodiť tak vysokú cenovku, keď na ebay nájdeme aj kúsky za polovičné sumy, avšak je to zaujímavé minimálne z pohľadu ako dokázal tento iPhone zarobiť sám na seba len postupom času.

A ak sa teraz chytáš nakúpiť iPhone 7 a odložiť ho na 10 rokov, príliš ti to neodporúčame. Určite na hodnotne narastie, ale nie tak veľmi a tak výrazne, ako práve model 2G. Je to totiž prvý iPhone na svete a to je ďalší dôvod, prečo je taký cenný! Ak máš teda 20 000€ a nevieš čo s nimi robiť, toto by mohla byť dobrá investícia. Za niekoľko rokov sa možno budeme baviť o státisícoch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.