Pokiaľ ťa zaujíma to, ako vyzeralo rozbaľovanie úplne prvého iPhonu, ktorý bol predstavený ešte v roku 2007, máme pre teba jedinečnú príležitosť. iPhone 2G unboxing po 11. rokoch ukazuje to, že Apple dal kedysi zákazníkovi viacej ako očakával. Dnes toto pravidlo žiaľ neplatí.

iPhone 2G unboxing

Steve Jobs toto zariadenie predstavil ešte v roku 2007. Dá sa teda povedať, že iPhone 2G unoboxing video prichádza po 12. rokoch. Nie je to ale pravda, nakoľko video vyšlo približne pol roka dozadu a to v júni 2018. Tak či onak je mimoriadne zaujímavé. Ako sme už naznačili vyššie a ako nám ukazuje samotný iPhone 2G unboxing, kedysi Applu na používateľovi záležalo akosi viac. Krabička mala síce o čosi väčšie rozmery avšak malo to aj svoje objektívne vysvetlenie.

- Reklama -

V balení sa napríklad nachádzala aj nabíjacia stanica, vďaka ktorej ste si iPhone 2G mohli kedykoľvek položiť na stôl po stojačky a v prípade potreby na ňom pracovať. Tento zvyk sa už akosi vytratil avšak možno by našiel uplatnenie aj dnes. To ale nie je všetko. Okrem klasickej nabíjačky či slúchadiel tu bolo ešte jedno síce malé ale za to potešujúce prekvapenie. K telefónu bola dodávaná aj handrička z mikrovlákna, ktorou ste si kedykoľvek mohli utrieť displej. Samozrejmosťou boli nálepky a návody.

iPhone 2G Unboxing - svetapple.sk
iPhone 2G Unboxing – svetapple.sk

Obrovská hodnota a oklamaný YouTuber, treba dávať pozor

Pokiaľ si pozrieme iPhone 2G Unboxing, môžeme zachytiť, že niektoré originálne kúsky z roku 2007, ktoré nikdy neboli vybalené z krabice stoja aj vyše 10 000$. YouTuber za ten svoj zaplatil niečo vyše 3000$ a ako to už vyzerá stal sa obeťou podvodu (podľa jeho slov tomu tak nebolo prvý krát). Telefón bol síce fóliovaný a krabica tak isto. Ten kto ale fóliu tepelne aplikoval asi neočakával, že bude balenie (s vysokou hodnotu) nikto niekedy rozbaľovať.

YouTuber sa ohradil tým, že bude apelovať na vrátenie peňazí. Tak či onak držal v ruke funkčný (ale používaný) kúsok iPhonu 2G z roku 2007. Okrem toho, že už niesol známky používania mal v sebe nainštalovaný aj operačný systém iOS 3 (pôvodne by mal mať iOS 1.0). Na druhú stranu sme ale mohli vidieť nie len to ako to kedysi vyzeralo pri otváraní prelomového smartfónu ale aj to, že netreba veriť všetkému na internete. Ak chcete kúpiť zabalený iPhone 2G ako investíciu, nie je to zas také jednoduché!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.