Dnes sme sa rozhodli urobiť sériu článkov, v ktorej uvidíš, ako zobrali dané zariadenia nový mobilný operačný systém iOS 9. Pokračujeme ďalším zariadením a to prvým iPhonom s väčším displejom ako 3,5″. Ide samozrejme o iPhone 5 s procesorom Apple A6. Ako na ňom pobeží nový operačný systém?

Telefón spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2012, kedy prvýkrát zväčšila displej pri iPhone. Uhlopriečka bola po novom 4″ a pod kapotou pracoval procesor Apple A6. Práve iPhone 5 mal byť najstarším zariadením, ktoré malo podporovať iOS 9. Ako sa však ukázalo, Apple sa rozhodlo ináč a nový operačný systém ponúka aj iPhone 4S. Pri tomto zariadení je update absolútne neškodný a pokiaľ prejdeš z iOS 8.4.1 na iOS 9.0.1, pravdepodobne nepocítiš žiadne významné zmeny. Systém rýchlejší nebude, ale ani sa nespomalí. Sprevádzať ho môžu niektoré chybičky ale tie sa časom odstránia. iPhone 5 a iOS 9.0.1 teda spolu fungujú naozaj špičkovo!

- Reklama -

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here