Čas nezastavíš. Spoločnosť Apple predstavila iPhone 5C ešte v roku 2013. Tento model mal hardvér klasického iPhonu 5 zakomponovaný vo farebnom plastovom tele. Aj keď bol populárny, dnes ho už takmer nikto nepoužíva. Spolu s MacBooku Pro 15″ (2014) putuje na zoznam zastaralých produktov.

7 ročná servisná podpora

Technologický gigant sa snaží držať svoje zariadenia čo najdlhšie pri živote. Softvérová podpora pre iPhony býva spravidla 4-5 ročná a servisná cca 7 (a viac) ročná. Pokiaľ nie ste náročným používateľom, obyčajný iPhone vám môže vydržať extrémne dlhú dobu.

Model 5C prišiel po boku modelu 5S ešte v roku 2013. Mal 4″ LCD displej, farebné plastové telo, procesor Apple A6, 1GB RAM atď… Zariadenie bolo v porovnaní s vlajkovou loďou (iPhonom 5S) dostupnejšie a veľký úspech zohralo predovšetkým na rozvíjajúcich sa trhoch.

Už dlhšiu dobu ale nie je podporované z hľadiska softvérových aktualizácií. Posledná verzia, ktorá sa sem dostala, bola iOS 10.3.3 (2017). Od dnešného dňa môže byť prípadný servis relatívne náročný. Pokiaľ bude mať Apple k dispozícii náhradné diely, zariadenie vám samozrejme opraví. Akonáhle ale prestanú byť dostupné, používateľ má smolu a mal by zvážiť nákup nového modelu prípadne náhradu .

Na záver ešte dodáme, že spolu s iPhonom 5C prechádza na zoznam zastaralých produktov aj 15″ MacBook Pro 2014. Obe zariadenia prešli v roku 2018 medzi Vintage zariadenia.

zdroj

Prečítajte si tiež  Prečo Apple nepredstavilo nový MacBook Pro 14" a 16" na WWDC 2021
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.