Apple predstavilo minulý rok plastový iPhone. Ten bol naozaj pekný a jeho úloha bola nahradiť hliníkovú 5-ku a ponúknuť užívateľom zážitok za nižšiu cenu. Ako sme už zvyknutí, nižšia cena je pri zariadení od Apple v skutočnosti vysoká a vzhľadom na 549 € za základnú 16 GB verziu sa dalo tak nejako očakávať, že nebude mať taký úspech ako sa predpokladalo. Apple ho zruší už na budúci rok!

Nevydarený experiment

To, že nový iPhone 5C nenaplní predajné plány Jablkovej spoločnosti sme v redakcií tvrdili okamžite po tom, ako sme sa dozvedeli jeho cenu. Veď „zabehnutá“ 5-ka, ktorá mala jeden rok sa dala v bazári zakúpiť lacnejšie, ako nový iPhone 5C a to treba dodať, že pôsobí omnoho luxusnejším dojmom a ide vlastne o ten istý smartfón len v inom obale. Apple dokonca propagovalo toto zariadenie viac, ako hlavný predajný trhák iPhone 5S, ktorý sa predával takpovediac sám. Našťastie sa už životnosť tohto zariadenia končí a podľa posledných informácií Apple ukončí jeho výrobu približne v polovici budúceho roka, v čase kedy by sa mala konať WWDC 2015. Nahradiť by ho mal dnes stále veľmi populárny iPhone 5S, pri ktorom sa počíta s 8GB kapacitou a nižšou cenou. Vďaka ukončeniu predaja bude mať Apple na predajných pultoch len iPhony, ktoré ponúkajú Touch-ID!

Prečítajte si tiež  Novinári chcú vedieť, koľko FBI stálo prelomenie iPhonu 5C. Opäť sa vracajú k téme teroristického útoku.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.