Od uvedenia nových iPadov prešlo len niekoľko dní, no na povrch vychádzajú nové skutočnosti o tom, ako mohol pôvodne vyzerať tohtoročný line-up jablkových tabletov. Podľa uznávaného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg chcela spoločnosť Apple pôvodne predstaviť aj lacnejší model iPadu s plastovým telom. Plány s iPadom na štýl „iPhonu 5C“ však firma napokon zmietla zo stola.

Prečítajte si tiež  iPad 10. generácie zavádza ďalšiu zmenu v porovnaní s predchádzajúcim modelom

Gurman vo svojom príspevku podotýka, že spoločnosť Apple interne zvažovala uvedenie iPadu s plastovým telom a plastovou klávesnicou, ktorá by sa dodávala spolu so zariadením. Toto zariadenie malo cieliť na používateľov z nižším budgetom, nakoľko jeho cena bola odhadovaná do 500 dolárov. Myšlienkou za týmto zariadením bolo dodať pomerne lacné zariadenie študentom, ktoré môže konkurovať Chromebookom.

Nie je jasné, či mal zrušený projekt nahradiť základný iPad, alebo by sa pridal do portfólia firmy ako najlacnejší variant. Špekulácie sú však v tomto prípade zbytočné. Nový iPad 10. generácie sa pripojil k radu jablkových tabletov ako najnovší základný iPad s čipom A14 Bionic, systémom iPadOS a novým dizajnom s celistvou obrazovkou.

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple nepriblížila, či sa niekedy v budúcnosti k tomuto konceptu vráti. Čo na lacnejší iPad s plastovou konštrukciou hovoríte vy? Mali by ste oň záujem? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -