Od uvedenia nových iPadov prešlo len niekoľko dní, no na povrch vychádzajú nové skutočnosti o tom, ako mohol pôvodne vyzerať tohtoročný line-up jablkových tabletov. Podľa uznávaného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg chcela spoločnosť Apple pôvodne predstaviť aj lacnejší model iPadu s plastovým telom. Plány s iPadom na štýl „iPhonu 5C“ však firma napokon zmietla zo stola.

Gurman vo svojom príspevku podotýka, že spoločnosť Apple interne zvažovala uvedenie iPadu s plastovým telom a plastovou klávesnicou, ktorá by sa dodávala spolu so zariadením. Toto zariadenie malo cieliť na používateľov z nižším budgetom, nakoľko jeho cena bola odhadovaná do 500 dolárov. Myšlienkou za týmto zariadením bolo dodať pomerne lacné zariadenie študentom, ktoré môže konkurovať Chromebookom.

- Reklama -

Nie je jasné, či mal zrušený projekt nahradiť základný iPad, alebo by sa pridal do portfólia firmy ako najlacnejší variant. Špekulácie sú však v tomto prípade zbytočné. Nový iPad 10. generácie sa pripojil k radu jablkových tabletov ako najnovší základný iPad s čipom A14 Bionic, systémom iPadOS a novým dizajnom s celistvou obrazovkou.

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple nepriblížila, či sa niekedy v budúcnosti k tomuto konceptu vráti. Čo na lacnejší iPad s plastovou konštrukciou hovoríte vy? Mali by ste oň záujem? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -