Touch ID je popravde jedna z mojich najobľúbenejších vecí, ktorú mám v iPhone. Tento jednoduchý senzor dokáže odomknúť iPhone behom okamihu a mne tak zjednodušiť celý proces zadávania hesla. Po prvý krát som sa s ním stretol ešte v iPhone 5S a dnes ho dennodenne používam v iPhone 6 Plus. Apple ho medzitým vylepšilo aj v iPhone 6S, reaguje 2x rýchlejšie. Pozri si porovnávacie video, ktoré ti ukáže, kam sa táto technológia za posledné tri 2 roky posunula.

Porovnanie

Odomykanie je asi jedna z najčastejších vecí, ktoré na svojom iPhone robíme. Apple si to vždy veľmi dobre uvedomovalo a tak z iOS 7 odstránilo legendárne tlačítko “Slide to unlock” a nahradila ho omnoho jednoduchším a decentnejším nápisom, ktorý sa zvýrazňuje farbou. Aj to je pravdepodobne jedna z vecí, ktorá sa stala najmä vďaka Touch ID. Ľudia už nepotrebovali odomykať týmto spôsobom ale Apple ich potrebovalo naučiť robiť to ináč.

- Reklama -

Práve preto vzniklo Touch ID. V iPhone 5S som to minimálne ja považoval za takú maličkú revolúciu a senzor som si behom pár minút okamžite zamiloval. Teraz však vidím, že na iPhone 5S nefungoval až tak ideálne, a že na mojom iPhone 6 Plus je to omnoho lepšie. Dych mi ale vyrazil model 6S. Tu človek omylom odomkne telefón aj v tedy, keď sa chce len pozrieť na čas!

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here