Apple je sledované poslednou dobou najmä kvôli menšiemu iPhonu 5SE, ktorý by mal byť predstavený už na budúci mesiac. Ponúknuť by mal dizajn z iPhonu 5S, ktorý bude ale mierne poupravený a pomixovaný s dizajnom iPhonu 6, vďaka čomu dostane zaoblené a modernejšie hrany. Telefón sa teda nebude líšiť iba vo vnútri ale aj navonok. Názov mal byť ale iPhone 5SE. Nám sa to nezdalo a nakoniec sa ukázalo, že sme mali pravdu, telefón sa 5SE nazývať určite nebude!

iPhone 5SE bude len SE. Konečne niekto dostal rozum!

iPhone 5SE by bol síce pekný názov pre smartfón ale možno vtedy, keby bol predstavený v roku 2013 či v roku 2014, nie v roku 2016. Práve tento rok sa totižto na trh dostane iPhone 7 a pokiaľ bude vedľa neho predávať Apple smartfón, ktorý nesie číselné označenie po prvý krát použité ešte v roku 2012, bolo by to asi “trošíčku” zvláštne. Našťastie už teraz vieme vďaka zdrojom blízkym redakcií 9to5mac.com, že sa tak nestane. Názov bude iPhone SE.

- Reklama -

Novinka by mala byť predstavená už na budúci mesiac a okrem toho, že prevezme základné dizajnové črty iPhonu 5S ako aj uhlopriečku jeho displeja (4″), zoberie si so sebou aj jeho cenu. Áno, čítaš správne, telefón nebude taký drahý a bude si ho môcť dovoliť aj bežnejší používateľ. Navyše je táto správa ešte zaujímavejšia a to s príchodom informácie, že cena iPhonu 5S klesne o 50% oproti tej súčasnej. Náš názor je ale skôr taký, že ho Apple jednoducho prestane vyrábať a nahradí ho modelom SE.

iPhone SE - svetapple.sk

Len tak mimochodom, tento drobnejší iPhone, ktorým sa chce Apple vrátiť späť do doby 4″ displejov nebude žiadny slaboch. Apple mu nadelí poriadnu porciu výkonu a to hneď vďaka procesoru Apple A9 či pravdepodobnej aj operačnej pamäti 2GB RAM. Fotky budú vysoko kvalitné vďaka 12Mpx čipu a ženy sa môžu tešiť na rúžovú variantu. Čo však nepríde, bude 3D Touch, ale povedzme si na rovinu, ten sám o sebe nie je nič, bez čoho by sa iPhone nedal používať. iPhone SE teda príde už čoskoro a my sa naň velmi tešíme, ak ho Apple urobí dobre, ľudia ho budú milovať!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here