Pokiaľ sa pozrieme na našu voľbu, príde mi to ako jednoduché rozhodovanie. Pokiaľ sa však nad tým zamyslíme, okamžite sa nám objaví jedna zásadná otázka. Každý smartfón je určený pre iných používateľov. Pokiaľ teda máte problém s rozhodovaním, pokúsime sa vám v tom aspoň čiastočne pomôcť!

iPhone 6 Plus

Mnohí Apple „fanatici“ považujú, 5,5″ iPhone 6 Plus za vrchol toho, čo sa zatiaľ z iPhonu vyvinulo. Ponúka totiž obrovský displej a niekoľko drobných výhod, ktorými jeho menší brat nedisponuje. Pre koho však Apple predstavilo tento phablet? Vzhľadom na veľkosť displeja je jasné, že iPhone 6 Plus nie je len klasickým iPhonom ale z časti aj iPadom. Veď koniec koncov sa tak v zobrazení rôznych aplikácií či domovskej plochy aj naozaj správa. Preto je toto zariadenie určené skôr pre tých, ktorí doposiaľ vlastnili aj iPhone a aj iPad. Vynikajúcim príkladom sú študenti, ktorí musia mať smartfón, no na jednoduché práce do školy využívajú iPad. Niekedy však nie je najpohodlnejšie všade nosiť aj iPad a preto Apple predstavilo 5,5″ iPhone. Všetko čo by ste chceli zvládnuť na displeji iPadu zvládnete aj na displeji iPhonu, no zároveň slúži, ako skvelý spoločník na každý deň, z ktorého sa dá telefonovať.

Druhým príkladom sú napríklad podnikatelia, ktorí potrebujú iPhone aj na niečo viac, ako len na telefonovanie a prezeranie si stránok. Skrátka sú to ľudia, ktorý s ním pracujú takmer stále a je pre nich pohodlnejšie prezerať si rôzne účty či texty na väčšom 5,5″, ako na menšom displeji 4,7″.

iphone-6-93

iPhone 6

iPhone 6 je zasa pravý nástupca iPhonu 5S. Áno jeho displej je o 0.7″ väčší, no predsa sa dá stále zaradiť do rodiny smartfónov (nie phabletov, ako 6 Plus). iPhone si kúpia najmä ľudia, ktorí nepotrebujú obrovský displej a chcú aby sa im iPhone pohodlne zmestil do vrecka. Vzhľadom na to, že v iOS 8 sú značne rozšírené aj Fitness aplikácie, ľudia chodia s pomocou iPhonu často behať a vykonávať rôzne druhy športov. Aj v tomto prípade vidíme výhodu v prípade 4,7″ displeja, pretože vám smartfón pri behaní či športovaní jednoducho nezavadzia a netlačí vás vo vrecku. Navyše sa ovláda jednou rukou omnoho pohodlnejšie, ako väčší iPhone 6 Plus!

iPhone-6-colors-press-image-1280x1137

Samozrejme, že každý môže mať na danú vec iný pohľad a tak nás zaujíma aj ten váš. Ktorý z iPhonov by ste volili a najmä prečo? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.