Spoločnosť Apple sa usilovne pripravuje na uvedenie štyroch nových modelov iPhonu 15, ktoré uzrú svetlo sveta už budúci mesiac. Ako sa zdá, kalifornský gigant bude nasledovať rovnaký štandard, ako v minulom roku a tak sa dočkáme dvoch rozdielnych čipov.

Nové informácie o použití rozdielnych procesorov pochádzajú z príspevku leakera Aaronp613, ktorý našiel údaje v beta verzii systému tvOS 17. Spoločnosť Apple pridala odkazy na identifikátory, ktoré zahŕňajú označenia „iPhone15,4“, „iPhone15,5“, „iPhone16,1“ a „iPhone16,2“. Tieto odkazy upozorňujú práve na modelový rad iPhone 15.

Čísla modelov naznačujú, že Apple použije 3 nm čip A17 v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, zatiaľ čo základný iPhone 15 a iPhone 15 Plus dostanú rovnaký čip A16, ktorý sa používa v iPhone 14 Pro a 14 Pro Max z minulého roka.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 môže prísť v iný deň, ako sa predpokladalo

Nových čipov sa opäť dočkajú iba Pro verzie

Keďže dvojica iPhone 15 a iPhone 15 Plus dostane čip A16, ktorý sa už používa v zariadeniach 14 Pro a 14 Pro Max, označenia 15,4 a 15,5 pravdepodobne odkazujú na tieto dve zariadenia.

Modely 16,1 a 16,2 budú naopak drahšie iPhony s novým čipom, ktorý ponesie označenie Apple A17 Bionic. V tomto prípade sa jedná o iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max / Ultra.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Appleinsider

Leaker našiel aj odkazy na „iPhone14,1“ a „iPhone 14,9“, a teda zariadenia, ktoré by mali mať čip A15 Bionic. Zatiaľ však nie je jasné, či ide o referenčné zariadenia, ktoré prídu v budúcnosti, alebo už existujúce modely. Vieme totiž, že okrem iPhonu 14 a iPhonu 13 tento čip v dnešnej dobe používa napríklad aj iPhone SE 3. generácie s podporou 5G.

Spoločnosť Apple už dlhšie razí cestu prehlbovania rozdielov medzi štandardnými a prémiovými verziami iPhonov a preto by ani prichádzajúca generácia nemala byť výnimkou. Najväčšie zmeny po dizajnovej, ale aj výkonnostnej stránke, tak môžeme očakávať práve od dvojice modelov iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -