iPhony sú smartfóny, ktoré sú známe predovšetkým svojim exkluzívnym dizajnom, spojeným s príjemnými materiálmi. Práve preto ich niektorí majitelia neradi nosia bez krytu, pretože si chcú užiť Jablkový produkt „na vlastnej koži“. Ide však aj o jeden z dôvodov, prečo displeje nových iPhonov trpia viac, ako tie z predošlých generácií.

Poškriabané ktovie sklo

Nové iPhony 6 ponúkajú niekoľko noviniek, týkajúcich sa dizajnu, ako napríklad plynulé zaoblenie, ktoré z hliníka prechádza priamo do zaobleného rohu displeja. A to je kameň úrazu! Zaoblenie po rohoch môže totiž spôsobovať problémy používateľom, ako napríklad u nás v redakcií, ktorí svoje iPhony často kladú priamo na displej.  Po pár dňoch sa vám môžu v rohoch začať objavovať naozaj nepríjemné škrabance, ktorým nezabránite ani dokonalou starostlivosťou.

iPhone6corners-420x356

Riešenie!

Riešenie je samozrejme veľmi jednoduché, treba si zakúpiť kryt, alebo fóliu. Pokiaľ by ste rozmýšľali nad krytom, určite taký, ktorý zakrýva aj hrany a teda v prípade, že iPhone položíte na stôl sklíčkom smerom dole, práve kryt bude v priamom kontakte so stolom. Druhé riešenie je pre mnohých neobľúbená fólia. Pokiaľ však chcete mať svoj iPhone v poriadku, kúpe sa nevyhýbajte!

Prečítajte si tiež  Ľudia menia jeden iPhone za druhým. Na čo nám je dlhoročná podpora?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.