Nový iPhone 6 Plus nevyrazil do sveta práve tou správnou nohou. Hneď po začiatku predaj mali totiž jeho používatelia problémy s ohýbaním. Tento problém nenechal na seba dlho čakať a vznikla z toho obrovská mediálna bublina. Ani to však neodradilo požívateľov od kúpy zariadenia. Dnes prichádza na rad jeho mladší brat, ktorému po stlačení „kliká“ displej. Ide však o modely predávané v Európe!

O čo vlastne ide?

Nový iPhone má relatívne závažný problém so svojim displejom. Akoby tak dokonale nedoliehal ku kovovému šasi zariadenia a pri vyvinutí silnejšieho tlaku je počuť spomínaný „klik“. Ako to však vyzerá v praxi sa poriadne určiť nedá a sfilmovať je to naozaj náročné. Dnes sa to však podarilo a my môžme vidieť dôkaz, že problém zariadenie naozaj postihol. Zaujímavé je, že sa objavuje len v iPhonoch, určených pre Európu. Žeby zlá továreň?

E-mail

Odpoveď na predošlú otázku asi len tak skoro nezistíme. Pozitívna správa je však tá, že Apple podobné kusy poväčšine vymení za nové, takže si uvedomuje, že chyba nastala na jeho strane. Na záver tohto článku pridávame aj jeden e-mail od Michala, ktorého postihol tento problém na iPhone 6 16 GB Space Gray a rozhodol sa nás o tom informovať.

„Dobrý deň Svetapple

Na mojom novom iPhone 6 Space Gray 16 uGB sa objavila jedna nepríjemná chyba. Pri vyvinutí istého tlak totiž začne „klikať“ displej. Dokonca je aj vidno, že displej so šasi dokonalo nelícuje. Chcem sa teda opýtať či ste už neriešili podobný problém a či mi ho pri reklamácií vymenia za nový kus. 

Ďakujem“

Prečítajte si tiež  Poznáme presný dátum, odkedy musí mať iPhone od Apple USB-C. Stanovila ho Európska únia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.