Už niekoľko mesiacov sa šíria špekulácie o konečnom dizajne iPhonu 6. Väčšinou však ide o fotky makiet, ktoré vznikli za pomoci 3D tlačiarne. Podľa najnovších informácií japonského portálu Nikkei zo zadnej strany zmiznú hrubé prúžky, ktoré nie sú množstvu ľuďom celkom po chuti!

Iný dizajn

Makety iPhonu 6, ktoré sme mohli zatiaľ vidieť, poukazovali na dizajn väčšieho iPadu. Podľa nich mala byť celá zadná strana vyrobená z hliníka ako bola pri starších generáciách. Jednotlivé časti boli oddelené pásikmi, podobne ako u iPhone 4/4S/5/5S. Tie však pôsobili príliš hrubým dojmom a celkovo kazili výsledný dojem zo zariadenia.

Japonský portál Nikkei však prišiel s informáciami, že tieto prúžky len znázorňujú, pokiaľ budú siahať sklíčka na zadnej strane. Ak sú teda tieto informácie pravdivé, pravdepodobne sa po štyroch rokoch konečne dočkáme iPhonu  bez  prúžkov.

iphone-5s-vs-iphone-5c-29
Podobné sklíčko by nás malo čakať aj v iPhone 6 – svetapple.sk
iphone-6-body-uip-03
Tieto čiary vraj ohraničujú miesto pre sklíčka – svetapple.sk

Anténa v logu?

Pokiaľ by zmizli samotné prúžky, ktoré doposiaľ oddeľovali antény, kde by sa po novom nachádzala? Jednou z možností, ktorá je veľmi pravdepodobná je práve logo spoločnosti Apple na zadnej strane zariadenia. Na uniknutých fotkách šasi iPhonu 6 je práve na tomto mieste diera a pokiaľ by bola vyplnená práve anténou, v Coupertine by mohli dosiahnuť konečne čistý dizajn ako pri iPhone 2g/3g/3gs/5C, prípadne iPade, kde je anténa zakomponovaná v hornej časti hliníkového šasi (samozrejme len vo verzii s 3G/LTE)

iphone_6_shell_front_rear-800x792
V logu by sme po novom mohli nájsť anténu – svetapple.sk

Zakrivené sklíčko na displeji

Podľa zdroja nám Apple v novej generácií iPhonov po prvýkrát ponúkne zakrivené sklíčko. Nešlo by však o celkové zakrivenie ako poznáme napríklad zo Samsungu Galaxy Round. Mierne prehnutie by sa malo týkať hlavne okrajov telefónu. Niečo podobné sme mohli vidieť aj pri LG Nexuse 4, kde sklíčko plynulo prechádzalo do zadného krytu telefónu. Zatiaľ však nie je známe či bude zakrivený aj displej zariadenia.

LG-Nexus-11
Zakrivenie by malo byť podobné ako pri LG Nexuse 4 – svetapple.sk

 

Viac  dozvieme pravdepodobne 19. septembra, kedy by mala uzrieť svetlo sveta v poradí už ôsma generácia smartfónu od jablkovej spoločnosti!

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.