Azda jedným z najväčších handicapov oproti konkurencii nového iPhonu je jeho fotoaparát. Ten má totiž „len“ 8 Mpx a dokáže natáčať video iba v rozlíšení 1920x1080p, čo je podľa nás relatívne slušná hodnota, nakoľko éra 4K displejov stále len začína a nie je nutnosť natáčať video v 3840×2160, keďže zaberá viacej miesta a reálne ho nikde nevyužijete!

Apple A8 v pohode zvláda aj 4K!

Nový procesor, ktorý sa montuje do najnovšieho Jablkového smartfónu je naozaj výkonný. Tento rok sa chlapci z Coupertina zamerali predovšetkým na grafický čip nového iPhonu, pomocou ktorého môžme sledovať všetko, čo sa momentálne na obrazovke deje. Na toto všetko použili úplne novú technológiu Metal, s ktorou to nový iPhone zvláda naozaj skvelo. Zvládne však toto Apple zariadenie prehrávať aj 4K videa?

Všetko vďaka aplikácií WALTR

Tvorcovia tejto aplikácie sa rozhodli zistiť, či je nový iPhone 6 schopný prehrať 4K video. Presne preto doň pomocou svojej aplikácie nahrali video v rozlíšení 3840×2160 a čakali na to, ako si s ním zariadenie poradí. Výsledok? iPhone 6 nemal absolútne žiaden problém s prehrávaním 4K videa. Je teda jasné, že Apple mohlo ponúknuť používateľom nahrávanie v 4K, no pravdepodobne z dôvodu úspory kapacity zariadenia a faktu, že prehrávanie videa s rozlíšením 3840×2160 na displeji s 1337×750 je jednoducho hlúposť, ho ešte neponúkli. My to rozhodne, za mínus nepovažujeme, no pre tých, ktorí by chceli silou mocou nahrávať 4K video, existuje množstvo aplikácií, ako napríklad ProCam ( ProCam 2 – Camera and Photo Editor – Samer Azzam), ktorá už 4K umožňuje nahrávať! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.