iMessage je jedna z najobľúbenejších funkcií na iPhone, pričom je vo všeobecnosti známe, že „modré správy“ nie je možné kombinovať so žiadnou inou platformou. Teoreticky však existuje možnosť v podobe univerzálneho formátu RCS, ktorý by medzi iPhonom a Androidom uľahčil posielanie správ, videí či fotografií vo vysokej kvalite. Ako sa však zdá, Apple oň nejaví záujem.

Tim Cook sa počas rozhovoru na konferencii Code Conference rozhodol odpovedať na otázku, prečo operačný systém iOS dodnes neprijal podporu štandardu RCS a čo by na to povedal bývalý zakladateľ spoločnosť Apple Steve Jobs.

Súčasný CEO Apple zachoval chladnú hlavu a na tento dotaz zareagoval s absolútnym prehľadom. „Nevnímam, že by naši používatelia žiadali, aby sme do toho v tejto chvíli vložili veľa energie,“ uviedol Cook.

„Kúpte svojej mame iPhone“ 

Tim Cook Apple Event
Zdroj: Apple

Pokiaľ si chcete vymieňať bezplatné „online správy“ medzi platformami iOS a Android, musíte siahnuť po aplikáciách od vývojárov tretích strán, ako sú WhatsApp, Messenger či Telegram. Cez štandardnú aplikáciu „Správy“ to jednoducho nejde.

Reportér sa teda rozhodol zatlačiť na Cooka, aby bol vo svojej odpovedi špecifickejší, pričom spomenul, že on a jeho matka si náročným spôsobom posielajú fotografie a videá, pretože mama používa smartfón so systémom Android, zatiaľ čo on sám vlastní iPhone od Apple.

Cook však opäť zachoval pokoj a svojou odpoveďou pobavil celý svet: „Kúpte svojej mame iPhone,“ odvetil reportérovi.

Android sa snaží rozširovať RCS. Apple sa ho ale nechystá prijať

Zdroj: Komunita

Je dôležité podotknúť, že zatiaľ čo Apple podporuje „iba“ štandardy SMS a iMessage, konkurenčná platforma Android sa snaží viesť a podporovať odvetvie v prijímaní technológie RCS.

Spoločnosť Google dokonca spustila verejnú kampaň, ktorej cieľom je presvedčiť spoločnosť Apple, aby RCS správy prijala do svojho iPhonu. Ako sa však zdá, posledné komentáre jej generálneho riaditeľa naznačujú, že ju k tomu budú musieť najskôr donútiť zákony. Sama to určite z „čista jasna“ neurobí.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste prijali zavedenie technológie RCS do iPhonu pre ľahšiu komunikáciu s Androidom. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro má klávesnicu, no vraj sa nedá používať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -