O tom, že senzor odtlačkov prstov zjednodušilo život používateľom po celom svete vieme už dávno. Apple totiž predstavilo skvelý spôsob, vďaka ktorému je odomykanie a inokedy zdĺhavé platenie aplikácií v AppStore opäť zábava! Tento senzor, ktorý bol použitý v iPhone 5S mal predsa len nejaké tie muchy. Nový iPhone 6 má však tento senzor vylepšený!

Bezpečný, no nie dostatočne!

Prvý Touch ID senzor, ktorý sme mali možnosť vidieť pred rokom v iPhone 5S, bol skvelým pokrokom. Mohli ste vďaka nemu platiť aplikácie bez zadávania hesla, či odomykať zariadenie. Stačilo vám len priložiť prst a bolo to! Stále malo však zariadenie svoje muchy. Hneď, ako sa dostál do rúk hackerom, prelomili bariéru a podarilo sa im odomknúť zariadenie aj bez odtlačku prsta. Stačilo pár „filmových“ trikov, ktoré sme mohli vidieť v detektívke. nešlo však o spôsob, ktorý by použil „bežný“ zlodej telefónov a tak je senzor stále dostatočne bezpečný!

lead-iphone6plus
Zdá sa, že v Coupertine na senzore naozaj zapracovali! – svetapple.sk

Nový senzor tak ľahko neoklamete!

Nový ponúka aj nový senzor Touch ID. Aj napriek tomu, že to na Keynote nebolo spomenuté z prvých testov to vieme jednoznačne potvrdiť. podľa posledných informácií má väčšie rozlíšenie a tak dokáže nesnímať väčšie množstvo prsta a navyše omnoho detailnejšie ako jeho predchodca. Senzor sa už údajne nedá oklamať tak, ako jeho predchodca. už sa vám nepodarí trik zopakovať pomocou lepiacej pásky a odtlačku prsta! V tomto smere majú všetci konkurenti Jablkovej spoločnosti stále čo dobiehať! 🙂

display-view1-e1410298812230
Pomocou Touch ID sa zapína funkcia „One Handed mode“ – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.