Aj keď trochu nečakane, ale predsa. Tesne po oznámení prvého tohtoročného Apple Eventu Spring Loaded prichádza spoločnosť Apple s ôsmou beta verziou operačného systému iOS 14.5 a iPadOS 14.5.

Aktualizáciu si môžu nainštalovať vývojári a tak isto verejní beta testeri prostredníctvom výzvy v aplikácií Nastavenia. Ako to už obvykle býva, pokiaľ sa update nezobrazil okamžite, zachovajte istú dávku trpezlivosti. Niekedy to skrátka trvá… Číslo dnešnej zostavy je 18E5199a.

Zatiaľ čo sme očakávali skôr verziu RC (Release Candidate), Apple si ju zrejme schováva až na budúci týždeň, nakoľko sa v nej môžu nachádzať podrobnosti o chystaných produktoch z ohláseného eventu. Tak isto však platí, že ak sa už neviete dočkať plnohodnotného iOS 14.5 alebo iPadOS 14.5, k dispozícii môže byť buď 20. alebo 21. apríla 2021.

Apple už vylepšuje iba detaily

Zatiaľ nie je jasné, čo konkrétne ôsma beta verzia priniesla, nakoľko je k dispozícii sotva niekoľko minút. Predpokladá sa ale, že sa tu Apple zameralo skôr na chyby, vylepšilo výkon a taktiež výdrž batérie.

Firma pri iOS 14.5 samozrejme ráta s novinkami ako odomykanie iPhonu cez Apple Watch, možnosť pripojenia ovládačov od herných konzol, podporu Dual-SIM pre 5G či vylepšenie aplikácie Apple Maps a ďalšie.

Presnejšie informácie budeme mať až počas najbližších dní, keď si vývojári vyskúšajú aktualizáciu. Je možné, že sa dočkáme aj nejakej novej funkcie, no nechceme predbiehať. Predsa len je to Apple, ktorého kroky bývajú dosť nepredvídateľné.

Ak sa radíte do vývojárskeho programu, alebo iOS 14.5 (prípadne iPadOS 14.5) testujete iným spôsobom, napíšte nám do komentára, ako vám aktualizácia funguje a či ste s ňou spokojní. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.