Ako dlhoročný fanúšik Apple produktov som si za tie roky už tak nejako zvykol na hry vo výbornej kvalite, ktoré sa môžu pokojne rovnať aj tým, ktoré poznáme napríklad z PSP či PS Vita. Poslednou dobou sú to dokonca hry, približujúce sa k PS3, veď sa len pozrime na Real Racing 3, ktorý bol síce pokazený free-to-play, no každopádne ide o skvelú zábavku vo vynikajúcej grafike. Ako majiteľ iPhonu 6 Plus som úplne prestal používať PS Vita. Preto som sa rozhodol zamyslieť, či je vôbec potrebná prenosná herná konzola pokiaľ ste vlastníkom tohto phabletu!

Ovládanie

Ako úplne prvým by som začal ovládaním hier na 5,5″ FullHD displeji. Áno, herné konzoly, ako PS Vita majú síce navrch v zmysle, že máte klasické tlačidlá, vďaka ktorým je ovládanie omnoho pohodlnejšie, no zároveň má aj menší displej s horším rozlíšením, a teda na iPhone 6 Plus si už nezakrývate tak veľkú časť obrazovky, ako napríklad pri staršom iPhone 4/4S či 5/5S, ktorých uhlopriečky neboli práve ideálne na hranie. Dobre je na tom samozrejme aj menší iPhone 6. Pokiaľ si však chcete naozaj vychutnať hranie, lepšie je to na verzii Plus.

- Reklama -
Aj toto je riešenie! - svetapple.sk
Aj toto je riešenie! – svetapple.sk

Grafika, kvalita

Aj napriek tomu, že pre iPhone stále nie je dostatočne veľa titulov, ktoré by sa vyrovnali kvalite tým z prenosných konzol, nájdeme medzi nimi aj také, ktoré sú omnoho lepšie. Len narýchlo spomeniem napríklad Modern Combat 5, Real Racing 3, Infinity Blade 3 či Bioshock, na ktoré sa len tak hocičo nedoťahuje. Nové iPhony navyše ponúkajú výkonný procesor a aj grafiku, a tak sa môžme tešiť na ešte prepracovanejšie tituly.

Grafika a kvalita niektorých titulov je naozaj na vysokej úrovni!  - svetapple.sk
Grafika a kvalita niektorých titulov je naozaj na vysokej úrovni! – svetapple.sk

Batéria

No, a tu sa dostávame ku kameňu úrazu v podstate všetkých iPhonov. V prípade starších generácií ani nehovoríme, no pri najnovšom iPhone 6 Plus miznú pri hraní náročných hier percentá batérie stále o niečo rýchlejšie ako napríklad pri PS Vita či PSP. V tomto Apple zaostáva. Pokiaľ si však chcete zahrať tituly inde ako doma, nie je žiaden problém pribaliť si aj nabíjačku, s ktorou tento problém vyriešite!

Výdrž batérie je o niečo horšia, na rozdiel od konzol! - svetapple.sk
Výdrž batérie je o niečo horšia ako u konzol! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.