Nový iPhone 6 Plus musel ponúknuť samozrejme niečo viac, ako len 5,5″ displej. Apple by predsa nechcelo mať na trhu dva rovnaké smartfóny, ktoré sa líšia len jedným aspektom a samozrejme cenovkou. Presne preto vybavilo väčší model aj optickou stabilizáciou videa, vďaka čomu sú zábery opäť o niečo menej roztrasené, ako tomu bolo doteraz! Ako to však vyzerá, pokiaľ ho postavíme proti najväčšiemu konkurentovi, Samsungu Galaxy Note 4? 

Jeden v aute, druhý pri chôdzi!

Aj napriek tomu, že by sme si veľmi želali aby bol jednoznačným víťazom testu iPhone od spoločnosti Apple, žiaľ nie je tomu tak. Optická stabilizácia u každého z týchto dvoch smartfónov totiž vyhráva v niečom inom. V praxi to teda znamená, že pokiaľ budete so Samsungom mierne alebo stredne triasť, znesie to lepšie, ako iPhone. Ukázalo sa to najmä pri chôdzi. Pokiaľ však budete chcieť natočiť video z auta počas jazdy (a najmä na slovenských či českých rozbitých cestách), kvalitnejšie zábery vytvoríte pomocou iPhonu 6 Plus. Jeho optická stabilizácia naopak lepšie odoláva silnejším otrasom. To by sa dalo v praxi využiť v podstate aj na koncerte. Nedá sa teda určiť jednoznačný víťaz testu, no pokiaľ si chcete o obidvoch zariadeniach vytvoriť vlastný názor, pozrite si toto video, ktoré pre nás pripravili chlapci z redakcie phonearena! 🙂

Ktorý odoláva lepšie, iPhone alebo Note? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.