Spoločnosť Apple včera zverejnila dátum konania najočakávanejšej tohtoročnej konferencie, na ktorej nám predstaví hneď niekoľko hardvérových noviniek. Patriť sem bude iPhone 14 v štyroch samostatných verziách, ako aj trojica Apple Watch Series 8 / SE 2 a Pro či ďalšie produkty. S touto udalosťou sa však viaže ešte jedna dôležitá vec a to je oficiálny dátum vydania operačného systému iOS 16 pre všetkých používateľov.

Keďže event začne 7. septembra o 19:00 hodine nášho času, nie je ťažké vydedukovať, kedy bude k dispozícii iOS 16. Netešte sa ale predčasne. Spoločnosť Apple ho určite nesprístupní deň po akcii.

Pokiaľ však budete dostatočne trpezliví a nepodľahnete beta testovaniu, novinku si budete môcť nainštalovať na všetky podporované iPhony už 14. septembra a teda o sedem dní neskôr.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Aj keď by sme radi spolu s dátumom vydania iOS 16 zverejnili aj presný čas, neurobíme to, nakoľko v minulosti s tým Apple malo problémy. Po správnosti by však update mohol byť dostupný medzi 19. až 23. hodinou večer.

Ako sa pripraviť na iOS 16? V podstate jednoducho 

Apple event 2022 iPhone 14 s iOS 16 a Tim Cook na obrazovke
Zdroj: Apple / Unsplash / Penfer (úprava redakcie)

Pokiaľ si plánujete nainštalovať iOS 16 hneď po vydaní, pripravte sa na to, že vo svojom zariadení budete potrebovať dostatočné množstvo miesta. Odporúčame vám uvoľniť úložisko tak, aby ste mali k dispozícii aspoň 10 – 16 GB pamäte. Nie je to totiž iba o inštalačnom súbore, ktorý má cca 5 GB ale aj o procese inštalácie, ktorý taktiež potrebuje svoju pamäť.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 novinky, ktoré dostal CarPlay s príchodom iOS 16

Pokiaľ vás zaujíma to, kedy Apple začne predávať nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro, tejto téme sme sa venovali v nasledujúcom článku. Dajte nám vedieť do komentára, či už sa na tieto zariadenia tešíte aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -