Už od začiatku predaja nového Jablkového phabletu ho sužovali naozaj nepríjemné okolnosti. Všetko to začalo ohýbaním, kedy sa niekoľko nespokojných zákazníkov sťažovalo na to, že potom, ako si sadli na svoj iPhone, tak sa im v zadnom vrecku ohol. Druhým problémom bolo napríklad to, že iPhone 6/6 Plus trhal vlasy a v neposlednej rade to, že biele plastové pásiky sa menili na iné farby pôsobením nohavíc či púzdier. A čo sa dnes nestane? Máme tu ďalší problém! Tentokrát ide o software!

iPhonu 6 Plus padajú aplikácie

Nový iPhone 6 Plus postihuje ďalší veľmi kuriózny problém. To, prečo si vlastne iOS kupujeme a prečo ho uprednostňujeme pred Androidom, postihlo najnovší iPhone 6 Plus. Pri jeho najväčšej 128 GB verzii sa totiž používatelia stretávajú s častým padaním aplikácií. Ako to teda je?

iphonka bu 3

Len pri 128GB verzií

Väčší z dvojice nových Jablkových smartfónov postihuje tento problém najmä pri prepínaní aplikácií v multitaskingu. Postihuje však predovšetkým najvybavenejšiu verziu, ktorá má až 128 GB. Prečo sa však s podobným problémom nestretneme aj pri menšej kapacite? Dôvod je prostý. 128 GB je naozaj ohromné množstvo ukladacieho priestoru a používatelia týchto variant môžu mať v telefóne nainštalovaných až okolo 700 či tisíc aplikácií. Práve toto ohromné číslo je dôvod podobných problémov a zariadenie to nemusí zvládať!

iphonka bug2

Riešenie

Prvým riešením na tento problém bol update, po ktorom nespokojní používatelia dúfali, že problém vymizne. Ten však ostal, a tak sa obrátili na reklamačné oddelenie Apple. Vo väčšine prípadov im Coupertinska spoločnosť vyhovela, no pravdepodobne im to problém aj tak nevyriešilo. Čo teda robiť? Pokiaľ máte tento problém aj vy a vyskúšali ste už naozaj všetko, odporúčame vám zariadenie jednoducho prečistiť. Určite nie je nevyhnutné mať v smartfóne 700-1000 aplikácií a lepšie si doň nahrať radšej fotky či videá. Samozrejme problém bude už čoskoro vyriešený samotným Apple, takže sa nie je čoho obávať! 🙂

iphone-on-iphone

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.