V posledných mesiacoch sa na internete rozšírili informácie o tom, ako spoločnosť Apple skryje systém na biometrickú autentifikáciu používateľa (Face ID) priamo pod displej.

Dnes sa k tejto téme ale vyjadril aj uznávaný analytik Ross Young, ktorý má na celú vec trochu iný pohľad.

Podľa jeho názoru spoločnosť Apple síce prepracuje notch a použije dierovaný systém s oválnym dizajnom v tvare pilulky, no v tom sa bude okrem klasickej prednej kamery nachádzať aj druhá infračervená kamera.

Je pochopiteľne možné, že niektoré iné komponenty Face ID sa pod displej skryjú už v roku 2022, no nebude to úplne „čistý“ dizajn tak, ako to uvádzajú niektorí leakeri.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Čistý dizajn až v roku 2023 alebo 2024

Za zmienku tiež stojí, že zmena sa nemá týkať základného iPhonu 14 a iPhonu 14 Max ale len drahších modelov iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max. Dostupnejšie verzie by mali byť verné systému, ktorý poznáme z roku 2021. Vtedy Apple zmenšilo v každom iPhone 13 notch o príjemných 20 %.

Ross Young, ktorý má veľmi dôveryhodné zdroje v dodávateľských reťazcoch slúžiacich na výrobu displejov zároveň uviedol, že spoločnosť Apple síce chce úplne premiestniť Face ID pod displej, avšak to sa jej nepodarí skôr ako v roku 2023 až 2024. Uvedené informácie pre fanúšikov značky znamenajú, že sa s touto technológiou stretnú najskôr v iPhone 15 alebo dokonca iPhone 16.

Prečítajte si tiež  Presne takto by mal vyzerať zmenšený výrez v iPhone 14 Pro

S podobným tvrdením súhlasí aj analytik Ming-Chi Kuo, ktorý už niekoľkokrát upozorňoval, že spoločnosť Apple nebude mať čistý dizajn displeja skôr ako v roku 2023. V septembri 2022 sa teda máme dočkať „len“ akéhosi prechodného riešenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.