Pokiaľ ste včera sledovali náš web, určite ste si povšimli článok, v ktorom sme opisovali piatkovú udalosť, polnočný predaj iPhonu 6 Plus v Bratislave. Tohto predaja sme sa samozrejme nezúčastnili len tak ale sme si z neho odniesli úplne nový iPhone 6 Plus. Poďte sa s nami pozrieť na naše prvé dojmy z tohto zariadenia!

Veľkosť

Určite začneme tým hlavným, čím iPhone 6 Plus vlastne je. Jeho veľkosť je naozaj ohromná a v porovnaní so staršími generáciami iPhonu skôr pripomína prerastený Android ako klasický iPhone. Tu však nový iPhone 6 Plus utrpel najviac. Na úkor dizajnu tu vznikajú problémy. Máme totiž pocit, že horná a spodná časť je príliš dlhá, čo má za následok podstatne menej pohodlné uchopenie. Ak to však posudzujeme z hľadiska estetiky, kde by sa potom asi nachádzalo tlačidlo Home-Button?

image

Displej

Sami nevieme, koľkými slovami by sme mali vyjadriť našu spokojnosť s displejom. Ten je totiž dokonalo čitateľný, ponúka naozaj verné farby a zároveň neskutočné rozlíšenie. Kým na starších generáciách, ako aj na menšej 6-tke, máte možnosť s prižmúrením oka vidieť pixely, tu nie je ani len náznak! Displej je jednoducho dokonalý. Navyše zaoblenie dotykového sklíčka po bokoch tvorí akúsi „ilúziu“, vďaka ktorej máte pocit, že displej je pri vás omnoho bližšie, ako v prípade starších generácií.

image

Výkon, grafika

Tak ako každý rok, aj tento priniesol v novom iPhone úplne nový procesor pod označením Apple A8. Ten má síce vo väčšej 5,5″ verzií o niečo menší výkon ako v prípade menšieho modelu, no tak či tak podáva naozaj vysoký výkon. Všetko čo by vám na staršom iPhone sekalo, vám tu pôjde úplne plynule vrátanie najnovších hier, ako Modern Combat 5 či GTA San Andreas.

image

Touch-ID

Senzor odtlačkov prstov sa dočkal taktiež vylepšenie. Zmeny pocíti každý vo chvíli, keď si zabudne svoje mastné prsty obtrieť o gate, aby sa mu zariadenie odomklo. Ono to zrazu ide! Nie je to náhoda, samozrejme, pokiaľ máte prsty príliš mastné, do zariadenia sa nedostanete, no jednoznačne cítiť zmenu k lepšiemu.

image

Fotoaparát, kamera

Od iPhonu 4 je fotoaparát v Jablkovom smartfóne kapitola sama o sebe. Ponúka „len“ 8mpx, čo však jednoznačne nerozhoduje o kvalite fotiek. Tú vám zabezpečí napríklad True Tone Blesk či automatické nastavenie expozície. Optická stabilizácia videa je taktiež veľmi citeľná a popravde sme si na ňu počas tých prvých troch dní testovania zvykli tak, že si iPhone bez nej ani nevieme predstaviť.

image

Batéria

Na samotný záver tohto článku by sme sa s vami chceli podeliť aj o našu pozitívnu skúsenosť s batériou v iPhone 6 Plus. Tá ma kapacitu až neskutočných 2915 mAh, čo je číslica, o ktorej mohol starý iPhone iba snívať. Dnes keď máme 60% je to niečo podobné, ako by sme mali na „starom“ 5S 100%!

image

Videorecenzia uč čoskoro

Samozrejme neostaneme len pri prvých dojmoch a už čoskoro sa môžte tešiť na prvú videorecenziu. V tej sa pokúsime vyzdvihnúť všetky klady ale aj zápory Jablkového phabletu. Je sa teda na čo tešiť! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.