Apple v podstate spôsobilo kultúrny šok, odkedy vyšiel Tim Cook na pódium a predstavil 5,5″ iPhone 6 Plus. iPhony boli doposiaľ špecifické najmä kvôli svojej ideálnej veľkosti, no dnes predstavili phablet. Akotak to však zachraňuje menší iPhone 6, ktorý ponúka displej s uhlopriečkou 4,7″. Aj napriek tomu, že je práve tohto modelu vyrobeného omnoho viac, ľudia majú záujem o väčší iPhone 6 Plus!

Problémy pri výrobe

Už od začiatku prázdnin sprevádzalo Apple množstvo problémov s výrobou nových iPhonov. Apple ich však včas vyriešilo a predaj mohol pokojne pokračovať. Nebol by to však iPhone, keby jeho výrobu opätovne niečo „nezbrzdilo“ a vďaka tomu aj mierne skomplikovalo množstvo vyrobených kusov. Hovorím konkrétne o iPhone 6 Plus, o ktorý je väčší záujem, no zároveň sa vyrába v omnoho menších sériach ako jeho menší brat. Dôvodom má byť práve väčší displej, ktorého dodávky sa spomalili a je ho nedostatok. Faktom zostáva, že podľa posledných informácií sa iPhony 6 Plus a iPhony 6 vyrábali v pomere 1:4 čo naozaj nie je dobré pre úspešnejší model!

apple-iphone-6-plus-review-rear-camera-macro-v2
iPhone 6 Plus je obľúbenejší! – svetapple.sk

Ľudia chcú phablet!

Aj napriek tomu, že si väčší iPhone 6 a ešte väčší iPhone 6 Plus nemusel obľúbiť každý, faktom zostáva, že väčšine sa veľkosť displeja konečne zapáčila a chcú rovno jeho najväčšiu možnú verziu. Preto si ľudia vyberajú vo veľkom 5,5″ iPhone 6 Plus. Podľa prvých neoficiálnych správ, tvorí jeho predaj až približne 60% zatiaľ čo iPhone 6 40%. Zdá sa teda, že phablet bol naozaj skvelým krokom a čoskoro si ho obľúbi množstvo majiteľov!

kk
Komplikácie vraj nastali pri výrobe – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.