Apple vyrába naozaj prekrásne zariadenia, ktoré sa však často ničia obyčajným pádom na zem. Práve preto bolo asi všetkým jasné z nadpisu, že v tom niečo bude. Tým niečim je práve kryt od spoločnosti Urban Armor Gear, ktorá chcela svetu ukázať, že ich kryty sú naozaj kvalitné a zariadenia ochránia pred naozaj nepríjemnými pádmi, v tomto prípade napríklad z lietadla alebo z rakety spoločnosti NASA.

Pád

Poznáte to, sadnete si do lietadla a v polovičke letu vám pilot oznámi, že jediná šanca na prežite je dať si padák a stroj jednoducho opustiť. Áno myslíme to samozrejme zo srandy, ale v prípade, že by sa niečo podobné naozaj stalo a vy by ste mali vo vrecku iPhone s ochranným púzdrom od spoločnosti Urban Armor Gear, mohli by ste s pokojným pocitom pri srdci vyskočiť s tým, že pokiaľ by vám zariadenie nedajbože vypadlo z vrecka pád by určite prežilo. Na to, aby vám to dokázali sa rozhodli urobiť pomerne veľkolepý test, pri ktorom vyslali do výšky približne 30km obrovský meteorologický balón spolu s jedným iPhonom 6, GPS lokátorom no a samozrejme kamerami značky GoPro. Telefón sa počas letu vypol keďže vo výške približne 30 kilometrov nad zemou je celkom zima (-61,7°C,), no po dopade na pevninu sa mu akoby zázrakom nič nestalo. Spoločnosť vyrábajúca tieto kryty sa môže teda pochváliť pomerne veľkým úspechom. Telefón dopadol na akési pole a našťastie nikoho netrafil. Určite by však potešilo, keby vám na záhrade pristál iPhone 6 a k tomu ešte aj GoPro či kryt, no nie? 🙂

Prečítajte si tiež  Edward Snowden - nepoužívam iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.