Aj napriek tomu, že Apple posledné 3 roky používa vo svojom jablkovom telefóne fotoaparát s rozlíšením 8 Mpix, informácie z východu hovoria o tom, že v jeho ďalšej generácií sa dočkáme nového 13 Mpix fotoaparátu, dodávaného spoločnosťou Sony.

13Mpix

Ešte minulý rok sa počítalo s tým, že iPhone 5S ponúkne fotoaparát s podobným rozlíšením. Nestalo sa tak a v Apple už po tretíkrát použili svoj klasický 8 Mpix čip, ktorý len vylepšili. Aj napriek tomu, že tento fotoaparát vytváral nádherné scenérie, Apple musí opäť napredovať a predstaviť niečo viac. Tento rok by sme sa mali v novom iPhone 6 dočkať nového čipu, dodávaného spoločnosťou Sony s označením IMX220. Práve on by mal disponovať rozlíšením 13Mpix.

sonyexmor_imx220s
Sony IMX220 bude zrejme fotiť v novej generácií iPhonu – svetapple.sk

„Len“ Full HD

Aj napriek tomu, že dnešné smartfónu už disponujú aj nahrávaním videa v 4K, nový čip bude schopný nahrávať len 1080 p a teda Full HD. Hovorí sa aj o optickej stabilizácií obrazu, ktorá by však mala byť dostupná len pre väčšiu 5,5″ verziu iPhonu 6. Malo by ísť o jednu z vecí, ktorá by okrem väčšieho displeja obidva smartfóny od jablkovej spoločnosti líšila. Apple by zrejeme nechcelo mať postavené na trhu dva smartfóny, ktoré sa líšia len veľkosťou displeja.

iphone-4s-500
Súčasný čip sa v iPhone používa už od modelu 4S! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.