Johny Ive a teda šéfdizajnér Jablkovej spoločnosti patrí vďaka svojim produktom medzi veľmi uznávaných dizajnérov v oblasti priemyselného dizajnu. V podstate všetko, čo vychádza z nákresov jeho ruky stojí za to a vo finálnej podobe vyráža dych. Prečo sa teda na tom nenabaliť? 

Úniky

Za všetko v podstate môžu úniky, ktorých bolo v tomto roku naozaj veľké množstvo. Dizajn iPhonu 6 bol dokonca zverejnený ešte začiatkom roka spolu so schémami, podľa ktorých vytvorili v Čínskej spoločnosti Digione práve svoj smartfón. Na tomto prípade by nebolo nič zaujímavé a neprekvapovalo by nás nás to, keby sa neznámi výrobca len tak pokúšal nabaliť na sláve značky Apple. Veď v dnešnej dobe je to pomerne bežná vec. Prípad je však zaujímavý predovšetkým preto, lebo smartfón, z ktorého Apple údajne čerpalo inšpiráciu sa na iPhone 6 vôbec nepodobá. Uvidíme teda, ako tento súdny spor nakoniec dopadne, no máme vážne podozrenie, že v Číne prehrajú! Ale prečo to neskúsiť, že?

- Reklama -

Čo si o tom myslíte vy?

tento smartfón vôbec nevyzerá, ako iPhone 6! - svetapple.sk
tento smartfón vôbec nevyzerá, ako iPhone 6! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.