A je to tu, súboj dvoch azda najväčších rivalov na trhu s mobilnými zariadeniami. Každého zaujíma, či je rýchlejší nový iPhone 6 alebo Samsung Galaxy S6 Edge. My vám dnes prinášame video, v ktorom sa presvedčíte na vlastné oči, ktorý smartfón je najrýchlejší. Nechceme vás dopredu sklamať, iPhone tento súboj prehral, no celkovo na nový Samsung príliš nestrácal!

iPhone 6 vs. Samsung Galaxy S6 Edge

Uznajte sami, v spoločnosti Samsung si dali na svojej novej vlajkovej lode naozaj záležať, čo sa ukázalo aj na dizajne a vlastne všetkom ostatnom, čo model S6 ponúka. Toto zariadenie je jednoducho vydareným kusom techniky a podľa nášho názoru predstavili v Južnej Kórei konečne produkt, ktorý je silným konkurentom pre Jablkový iPhone. Áno prekvapili nás, no ako je na tom nová vlajková loď s výkonom? Určite veľmi dobre, oproti iPhonu ponúka neuveriteľný výkon a podstatne lepší hardware ale ako to dopadne v praxi?

- Reklama -

Na túto otázku už poznáme odpoveď a aj keď to neradi priznávame, táto odpoveď znie v neprospech iPhonu. Áno, Samsung Galaxy S6 Edge je skutočne rýchlejší ako iPhone 6, no ako sa v teste ukázalo nie vo všetkom. Test bol veľmi jednoduchý. Za určitý čas spustiť, vypnúť a opäť spustiť niekoľko aplikácií. Zo začiatku to vyzeralo pre iPhone veľmi zle, vzhľadom na to, že sa nepríjemne zasekol. Ako však prišlo na načítavanie náročnejších aplikácií, tak Samsung začal spomaľovať a chýbalo naozaj málo k tomu, aby ho iPhone porazil. Každopádne prehral a to sa musí uznať. V celkovom teste, ktorý trval okolo 2 minút mu všetko trvalo dlhšie asi o 8 sekúnd.

Každopádne, tento test nebol určite posledný a podobných ešte pribudne veľa. Kto vie, možno iPhone v tom budúcom súčasnú vlajkovú loď porazí. Tento mu jednoducho nesadol

- Reklama -